Гіперкар Aspark SP600 став новим найшвидшим електромобілем у світі
Маловідомий виробник електромобілів зміг скинути з трону хорватську легенду Rimac Nevera
Aspark SP600 перевершив Rimac Nevera у швидкості/Фото: Aspark
Здавалося, що з купою рекордів швидкості електричний гіперкар Rimac Nevera надовго закріпиться на сторінках Книги рекордів Гіннеса, але його досягнення під загрозою, адже щойно маловідомий Aspark SP600 став найшвидшим електромобілем у світі.
Деталі
Менш відомий бренд тепер знищив всепереможного хорватського звіра. 8 червня японський Aspark у новій версії SP600 досяг швидкості 438,7 км/год, що на 27 кілометрів на годину швидше, ніж Nevera.
Вироблений в Італії компанією Manifattura Automobili Torino, Aspark SP600 був випробуваний на полігоні ATP у Папенбурзі. Це той самий німецький тестовий трек, де Nevera встановила попередній рекорд максимальної швидкості у 2022 році та 23 інші рекорди наступного року. Це чудове місце для встановлення рекордів швидкості завдяки парі майже 4-кілометрових прямих.
За кермом нового короля швидкості електромобілів був Марк Бассенг, 45-річний німецький автогонщик, який у 2010 році встановив рекорд кола Нюрбургрингу на Pagani Zonda R, перетнувши фінішну лінію за 6 хвилин 47 секунд. У 2012 році той самий Марк Бассенг виграв 24-годинну гонку на витривалість, керуючи Audi R8 LMS ultra.
Подробиці про Aspark SP600 поки не розголошують, але це ще не повноцінний серійний автомобіль, а лише прототип автівки, яку планують вивести у серійне виробництво.
Над створенням гіперкара працювала італійська компанія M.A.T., що стоїть за Apollo Intensa Emozione (IE) і Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003C і SCG003S. Попередній гіперкар Aspark Owl рекламувався з максимальною швидкістю 415 кілометрів на годину. Цей електричний гіперкар, також розроблений спільно з M.A.T., мав чотиримоторну установку потужністю 1953 кінських сил і миттєвим крутним моментом 1919 Нм.
Раніше ми повідомляли, що Toyota розробила фантастичний ДВЗ, який може відкинути експансію електромобілів. Один тип двигуна може працювати на бензині, синтетичному паливі й навіть водні.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!