RU UA
1

Економічне зростання України без мігрантів вже неможливе — Лукашук

Економіка 09:27 - 02 січня 2024

Одним з головних викликів після війни стане демографічна ситуація в Україні

Як швидко Україна може досягти економічного рівня Польщі/Фото: Getty Images

Як швидко Україна може досягти економічного рівня Польщі/Фото: Getty Images

Голова ДОР Дмитро Лукашук пояснив чому одні країни багаті, а інші бідні. Він розповів, у якій економічній ситуації знаходиться Україна та назвав шляхи її покращення.

Деталі

Лукашук пояснив, чому заробітна плата українця на заводі в Кривому Розі відрізняється від заробітної плати в Польщі чи Чехії. Притому, що робітники виконують однакову роботу. Він сказав:

В європейських країнах високий рівень бізнес-активності. І як наслідок – інший рівень ВВП. Умовно це як рівень води в басейні

Згідно з інформацією Мінфіну, ВВП на душу населення в Україні:

  • за 2021 рік дорівнював $4826,6 на людину.
  • за 2022 рік дорівнював $3900,5.

Падіння ВВП через дії агресора склало $926,1 за рік. Для порівняння: у 2022 році ВВП на душу населення в Чехії становив $26821, а у Польщі – $17999.

Ці цифри дають нам розуміння, в якій точці ми знаходимося зараз. При річному темпі зростання ВВП на душу населення в Україні, наприклад, в 7% країні потрібно приблизно 29 років, щоб досягти рівня ВВП на душу населення Чехії. Якщо 8% – цей період скорочується до 26 років.

У схожій ситуації були Китай, Польща, Південна Корея, Японія, Туреччина. Наприклад, Туреччина 40 років позичала у МВФ. А з 2003 по 2018 рік її нова економічна політика була майже зразковою. 

Що треба робити Україні для економічного зростання

За розрахунками фахівців, для реального зростання, економіка України повинна зростати на 8% ВВП за рік і більше. Лукашук заявив, що Україна не зможе покращити економічну ситуацію без мігрантів.

Він пояснив:

Проблема не тільки в демографії і зниженні кількості населення. Проблема в демографічній структурі: у нас дуже мало молодого населення і дуже багато літніх людей, які швидко стануть пенсіонерами. Це автоматично призведе до зростання соціальних виплат. Демографія буде одним з головних викликів після війни

Президент України визначив переробку сировини, створення робочих місць і додатної вартості пріоритетами економічного зростання.  Те, що ми виробляємо, робить нас багатшими. На сьогодні основою експорту держави є зерно, метал та залишки промисловості – машинобудування. 

Якщо починається рецесія у світі (а її загроза зараз реальна) і падає попит на сировину, наша економіка дуже "болісно" реагує на це. Тому будь-який процес запуску промисловості, переробки – це вже величезний крок вперед. Україна повинна бути вбудована у технологічний ланцюг. 

Лукашук зазначив, що програма виробництва дронів дозволить не тільки берегти життя наших воїнів, а й дозволить державі бути вбудованою у високотехнологічний ланцюг. 

З початку 2023 року бізнес отримав від держави доступних кредитів на 97 млрд грн в тому числі на розвиток переробної промисловості. Це те, що зараз робить президент та уряд у воюючій державі для стабільної економіки.

Опубліковано остаточні цифри надходжень в частині платежів, що адмініструється податковою. Втрати України через блокування кордонів сусідами десь 8 млрд грн за грудень.

Джерело: Микола Лукашук

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин