Гетманцев висловив свою думку з приводу дослідження КМІС щодо демографічної ситуації
Комплексним розв’язанням проблеми потрібно займатися вже зараз
Фото: flickr.com
Народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував результати дослідження КМІС, нещодавно проведеного серед українських переселенців за кордоном, та коментарів щодо демографічної ситуації. Він зазначив, що оцінки найближчого майбутнього досить тривожні, вони були такими і до 2022 року, повномасштабна війна їх загострила.
- Перевізникам треба знати: 4 червня польські фермери планують блокування на одному з пунктів пропуску
Деталі
Гетманцев зазначив, що найбільшими втратами України є люди, які не повернуться після завершення війни. При цьому невідомо, коли війна закінчиться. За прогнозами українців може залишитися близько 25-30 мільйонів. З кожним місяцем на 100-150 тисяч зростає кількість тих, хто не повернеться.
Нардеп вказав на те, що ситуація складна, адже можна скільки завгодно домовлятися про залучення інвестицій та технологій, однак якщо їх нікому бути реалізовувати та впроваджувати, то результату не буде. За його словами, демографію та структурні проблеми безробіття неможливо виправити за 5 чи 10 років. Якщо починати працювати у цьому напрямі вже зараз, не відкладаючи на час після завершення війни – на результати слід очікувати вже у 40-х роках нинішнього століття.
Гетманцев вважає, що розв’язати проблему допоможуть такі кроки:
- Ефективне стимулювання народжуваності та створення необхідної інфраструктури для зростання та розвитку дітей, а саме – житло та робота для молодих сімей, дитячі садки, школи, система підтримки розвитку особистості та талантів (позашкільна освіта, гуртки, секції).
- Подолання проблеми бідності та зменшення розриву у доходах з державами ЄС.
- Скорочення різниці у доступності та якості надання послуг "людино-орієнтованими" сферами, насамперед – освіти (усіх рівнів) та охорони здоров’я.
Раніше ми писали про те, що в 2024 році збільшаться видатки бюджету на соціальну допомогу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!