ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Митна служба нагадала про обмеження при ввезені продуктів на територію ЄС

Економіка 15:37 - 28 червня 2024

Правила стосуються продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування

Митна служба нагадала про обмеження при ввезені продуктів на територію ЄС

Фото: pexels.com

Представники Державної митної служби України нагадали про існування обмежень при ввезенні продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування на територію ЄС.

Деталі

Було зазначено, що за інформацією митних органів Словацької республіки, ввезення пасажирами поїздів продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування на територію Словаччини призводить до затримок у розкладі руху поїздів на українсько-словацькому кордоні. З метою уникнення затримок при перетині кордону було вирішено нагадати громадянам про правила.

Зокрема, м’ясо, молоко та продукти з них (за винятком сухого дитячого молока, дитячої суміші та спеціального харчування або спеціального корму для тварин, необхідних з міркувань здоров’я) не можна ввозити до ЄС.

Дозволяється ввозити сухе дитяче молоко, дитячі суміші та спеціальне дитяче харчування або спеціальний корм для тварин, для особистого споживання необхідних з міркувань здоров’я, до ЄС, лише якщо:

  • походять з країн (країн, крім Фарерських островів, Гренландії чи Ісландії), і їх загальна кількість не перевищує обмеження ваги 2 кілограми на особу та:
  • продукт не потрібно охолоджувати перед відкриттям,
  • це упакований фірмовий продукт, і його упаковка не пошкоджена, коли не використовується.

Також дозволено імпортувати або відправляти особисті партії рибних продуктів (включаючи свіжу, сушену, варену, солону або копчену рибу та певних молюсків, таких як креветки, омари, мертві мідії та мертві устриці) до ЄС, лише якщо:

  • свіжа риба потрошена,
  • загальна вага рибної продукції не перевищує 20 кілограмів або вага однієї рибини на одну особу, залежно від того, що більше.

Громадяни можуть ввозити інші продукти тваринного походження для особистого споживання до ЄС, такі як мед, живі устриці, живі мідії та равлики, якщо вонипоходять з країн (країн, крім Фарерських островів, Гренландії чи Ісландії), і їх загальна кількість не перевищує обмеження ваги в 2 кілограми на особу (Додаток III, пункти з 1 по 5 Регламенту Комісії (ЄС) № 2019/2122), якщо вони відповідають правилам, викладеним у кожному відповідному пункті.

Наступні продукти виключаються з пояснених вище правил:

  • хліб, тістечка, печиво, шоколад і кондитерські вироби (включаючи солодощі), не змішані з м’ясними продуктами та не начинені ними,
  • харчові добавки в упаковці для кінцевого споживача,
  • екстракти і концентрати з м'яса,
  • оливки, фаршировані рибою,
  • макарони та локшина, не змішані з м’ясними продуктами та не начинені ними,
  • супові бульйони та ароматизатори в упаковці для кінцевого споживача,
  • будь-які інші харчові продукти, що не містять свіже або оброблене м’ясо або молочні продукти, що містять менше 50% оброблених яєчних або рибних продуктів.

Важливим є те, що усі продукти тваринного походження, які не відповідають цим правилам, повинні бути подані на офіційну утилізацію після в’їзду в ЄС. Неповідомлення про такі товари може призвести до штрафу або кримінальної відповідальності.

Раніше ми писали про те, що в Сумській області 30 червня завершується нерестова заборона на вилов риби та раків.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин