ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

НБУ представив економічні результати травня-червня: якою була інфляція

Економіка 15:53 - 05 липня 2024

Ситуація на валютному ринку була контрольованою

НБУ представив економічні результати травня-червня: якою була інфляція

Фото: flickr.com

Національний банк України представив у свіжому Макроекономічному та монетарному огляді економічні результати травня-червня. Було вказано на ключові висновки даного документу.

Деталі

Зокрема, інфляція в травні незначно пришвидшилася, проте залишалася низькою — 3,3% р/р порівняно з 3,2 % р/р у квітні. Цьому посприяли подальше падіння цін на сирі продукти харчування та відносно стійкі інфляційні очікування.

Базова інфляція в травні не змінилася порівняно з квітнем (4,4% р/р). З одного боку, така динаміка зумовлена, зокрема, зростанням витрат бізнесу, в тому числі на оплату праці й електроенергію. Стримуючими чинниками були вторинні ефекти від здешевлення сирих продовольчих товарів.

Ділові очікування та споживчі настрої в червні погіршилися, передусім через значний дефіцит електроенергії. Водночас суттєво зріс попит на товари енергоавтономності. На тлі проблем в енергосистемі пожвавилася міграція.

Ринок праці відновлювався повільніше, ніж у травні. Попит на робочу силу залишався незмінним, а ось пропозиція скоротилася. Брак кадрів і далі тиснув на заробітні плати в бік зростання.

Міжнародні резерви залишилися на комфортному рівні (39 млрд дол. на кінець травня), хоча й дещо знизилися через збільшення дефіциту поточного рахунку та менші обсяги міжнародної фінансової допомоги. Ураховуючи надходження макрофінансової допомоги від ЄС та траншу від МВФ, на початку липня резерви відновляться до майже 40 млрд доларів.

Раніше ми писали про те, що InfoSapiens визначив актуальний індекс споживчих настроїв українців.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин