НБУ скасував граничні строки розрахунків для товарів військового і подвійного використання
Також Нацбанк збільшує граничні строки розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції
Нацбанк переглянув граничні строки розрахунків для окремих експортно-імпортних операцій/Фото: НБУ
Національний банк України переглянув граничні строки розрахунків для окремих експортно-імпортних операцій. Зміни стосуються товарів військового і подвійного використання, а також аграрної продукції.
Деталі
Скасовано граничні строки розрахунків для товарів військового і подвійного використання та обладнання, що імпортуються виконавцями державних контрактів з оборонних закупівель. Ці зміни стосуються також імпорту відповідних товарів та обладнання з метою створення та/або розширення виробничих потужностей для виготовлення товарів оборонного призначення (в межах виконання таких контрактів із державними замовниками).
Також Нацбанк збільшив з 90 до 120 днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції, здійснених з 12 липня 2024 року. Це товари за такими кодами згідно з УКТЗЕД:
- 1001 (пшениця),
- 1002 (жито),
- 1003 (ячмінь),
- 1004 (овес),
- 1005 (кукурудза),
- 1201 (соя),
- 1205 (ріпак),
- 1206 00 (соняшник),
- 1507 (олія соєва),
- 1512 (олія соняшникова),
- 1514 (олія ріпакова),
- 2306 (макуха).
Рішення дасть змогу підтримати вітчизняних експортерів агропродукції, ураховуючи наявні логістичні виклики. Крім того, це розширить їхні можливості з освоєння нових ринків збуту, зокрема Азії та Африки.
В Міністерстві фінансів повідомили, що за перші десять днів липня обсяг фінансування держбюджету збільшився на 2,74 млрд доларів США. Україна отримала 2,2 млрд доларів США від МВФ у межах програми Механізму розширеного фінансування та залучила 540 млн доларів США через випуск ОВДП.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!