ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Обсяг кредитування у гривні відновився до довоєнного рівня – НБУ

Економіка 17:52 - 13 липня 2024

На відновлення кредитування зокрема вплинула державна програма єОселя

Кредитування у гривні відновилось до рівня початку війни/Фото: Рixabay

Кредитування у гривні відновилось до рівня початку війни/Фото: Рixabay

За даними Національного банку, на 1 липня 2024 року гривневий кредитний портфель резидентам сягнув 790 млрд. грн. Цей показник перевершив попередній максимальний рівень кредитування, досягнутий у травні 2022 року (773,8 млрд. грн.).

Деталі

Загальні обсяги кредитування у національній валюті відновлюються з середини минулого року, суттєво прискорившись у 2-му кварталі поточного року. З початку 2024 року гривневі кредити зросли на 8,8% (+63,6 млрд. грн.).

На відновлення кредитування вплинула державна програма єОселя. Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що також зростають обсяги корпоративного та роздрібного кредитування поза їх межами.

Позитивно також вплинуло зменшення процентних ставок в економіці. Ставка за гривневими кредитами (без оведрафту) скоротилась з 19,3% до 15,2% у першій половині 2024 року. Гетманцев зазначив:

Таким чином, банківській системі знадобилось більш ніж 2 роки, аби подолати втрати у кредитному портфелі, обумовлені повномасштабною війною

Водночас нардеп прогнозує, що війна, пошкодження активів, значна частка і обсяг непрацюючих кредитів негативно впливають на фінансовий стан позичальників і стимули до кредитування. Гетманцев сказав:

Вважаю, частина з цих викликів отримає більшу увагу із запуском Національної установи розвитку, яка матиме спеціальний мандат на фінансування відновлення України, а також із більш активним врегулюванням проблеми воєнних NPL

Національний банк України працює над розбудовою своєї безбар’єрної фінансової системи. Цього тижня ухвалені Методичні рекомендації з правил інклюзивного надання фінансових послуг в установах України. Про це повідомили на сайті регулятора.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин