В Україні стартували фінансові програми для підвищення енергонезалежності: про що мова
Українцям стане легше забезпечити власну енергонезалежність

Фото: pexels.com
В Україні почали працювати фінансові програми, направлені на забезпечення підвищення енергонезалежності споживачів та в цілому енергетичну безпеку держави.
Деталі
Зокрема, Українці можуть скористатися такими можливостями:
- Програма кредитування для фізичних осіб на придбання генерувальних установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел. Надається кредит під 0% до 480 тис гривень до 10 років. Програму підтримують такі банки-партнери: "Приватбанк", "Ощадбанк", "Укргазбанк", "Сенс Банк", банк "Глобус".
- "Доступні кредити 5-7-9" на сонячні панелі, інвертори, системи зберігання електроенергії та інше допоміжне обладнання. Надається кредит під 7% річних для ОСББ та ЖБК до 5 млн гривень до 5 років. Програму підтримують 46 банків-партнерів
- Програма "ГрінДІМ»", де держава компенсовує частину вартості обладнання сонячних електростанції та/або теплових насосів, придбаних ОСББ та ЖБК. Компенсація доходить до 70% вартості. В рамках програми надається до 1 млн гривень на встановлення СЕС, до 2 млн гривень – на встановлення теплових насосів, до 3 млн гривень — якщо одночасно встановлюється СЕС і тепловий насос. Програму підтримує Фонд енергоефективності.
- "Доступні кредити 5-7-9" на газотурбінні, газопоршневі чи біогазові генерувальні установки. Надається до 150 млн гривень на термін до 10 років
- Пільгове кредитування на реалізацію проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. На перший рік — 13,5% річних або UIRD3M+0,5 %, починаючи з другого року — плаваюча, але не більше UIRD12M + 3%. Надається до 25 млн євро строком до 5-7 років. Програму підтримують 19 банків-партнерів.
Раніше ми писали про те, що змінено форму квитка на автобусні маршрути.
Джерело:
ТГ-канал МІНЕНЕРГО
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!
Читайте також
Головне за сьогодні