Переддефолтний рівень: Fitch знизив кредитний рейтинг України
На тлі новин про досягнення принципової згоди із Комітетом кредиторів щодо реструктуризації єврооблігацій почався очікуваний парад зниження кредитних рейтингів України
Переддефолтний рівень: Fitch знизив кредитний рейтинг України
Про це розповів Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Деталі
Нардеп розповів, що першим із трійки великих рейтингових агентств "відстрілявся" Fitch, який 24 липня знизив довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті до рівня C ("дефолт неминучий") з попереднього СС ("висока ймовірність дефолту"). За повідомленням агентства, "досягнута 22 липня принципова угода між урядом і деякими власниками єврооблігацій про умови реструктуризації боргу означають початок процесу, подібного до дефолту".
"Перегляд рейтингу є очікуваним і відображає початок узгодження процедури реструктуризації єврооблігацій (у термінах агентства - обміну проблемного боргу). На початку серпня, коли мав би відбутись перший купонний платіж за єврооблігаціями, найбільш ймовірно, що рейтинг за шкалою Fitch буде знижений до рівня RD (вибірковий дефолт)", - пише Германцев.
Водночас після завершення усіх формальних юридичних процедури реструктуризації рейтинг буде знов підвищено до рівня CC або ССС. Аналогічна ситуація була два роки назад, під час домовленостей про першу реструктуризацію під час повномасштабної війни.
"Схожі кроки будуть зроблені й іншими агентствами (Moody’s, S&P), тому слово "дефолт" у найближчі тижні і місяць буде звучати доволі часто. Утім, ризиків це не несе. Ринки і так розуміють, що допоки триває війна і не має визначеності щодо її завершення, ми не зможемо обслуговувати борги за євро-облігаціями на звичайних умовах. Тобто фактично ми є у стані дефолту, але де-юре – ні, бо змогли договоритись із кредиторами і перенести виплати. І в цьому плані дуже важливо, що Україна діє як передбачуваний боржник, залишається у програмі МВФ, шукає прийнятного компромісу, який би не підривав засад боргової стійкості, і врешті – решт домовляється із Комітетом кредиторів про реструктуризацію, а не дієволюнтаристські, на свій розсуд, мотивуючи це війною (як радять диванні експерти)", - пояснює нардеп.
Підсумовуючи, Гетманцев, закликає сприймати новини про формальне зниження суверенних кредитних рейтингів і очікувати найближчим часом на фіналізацію боргової угоди.
Читайте також, Мінфін наполягає на збільшенні військового збору замість ПДВ.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!