RU UA
1

У 2024 році доходи загального фонду держбюджету перевиконано на 19% – Рахункова Палата

Економіка 14:41 - 30 липня 2024

Але при цьому перевиконання по податкам не достатнє для покриття усього розриву у фінансуванні сектору безпеки і оборони

Цифри держбюджету у січні-червні 2024/Фото: Рixabay

Цифри держбюджету у січні-червні 2024/Фото: Рixabay

За даними Рахункової Палати за 6 місяців 2024 р. доходи загального фонду держбюджету склали 913,4 млрд грн.  План доходів перевиконано на 18,8%.

Деталі

Вже завтра з'являться попередні дані податкових надходжень до бюджету за липень. Сьогодні голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики  Данило Гетманцев остаточно підбиває підсумки виконання держбюджету за перше півріччя.

По трьох найбільшим податкам, план доходів по податку на прибуток перевиконано на 48%, по імпортному ПДВ – на 6%, внутрішньому ПДВ – на 0,6%.
Нагадаю, у першій половині поточного року виконання розпису доходів Державною податковою службою становило 111,2% (+53,3 млрд грн), Державною митною службою – 107,3% (+19,1 млрд грн).

Видатки загального фонду державного бюджету склали 1544,6 млрд. грн. План видатків виконано на 89%.

Топ – 3 розпорядника за обсягом видатків:

  • Міноборони – 669,8 млрд. грн. (43,3% всіх видатків)
  • Мінсоцполітики – 221,4 млрд. грн. (14,3%)
  • МВС – 182 млрд. грн. (11,8%)

Таким чином, структура видатків бюджету особливо не змінилась. 55% займають Міноборони і МВС, але видатки всього сектору безпеки і оборони є більшими. При цьому бюджети трьох міністерств (Міноборони, Мінсоц, МВС) +обслуговування держборгу складають 78% видатків всього бюджету.

За оцінками бюджетного комітету, ситуація із поточним утримання війська, зокрема виплатою грошового забезпечення військовим, може загостритись вже наприкінці вересня. Гетманцев зазначив, що перевиконання по податках не достатнє для покриття усього розриву у фінансуванні сектору безпеки і оборони (500 млрд грн.). 

Депутат сказав:

Тому у найближчі тижні нас очікує складна і відверта дискусії про внесення змін до бюджету - 2024

Зазначається, що розроблений Урядом законопроєкт не є оптимальним з погляду фіскального навантаження, адміністрування, відповідності acquis ЄС та можливих дисбалансів для економіки. Він потребує суттєвого доопрацювання. Утім, підняття окремих податків для покриття дефіциту у фінансуванні військових видатків, на жаль, не уникнути.  Завдання парламенту зараз знайти широкий суспільний компроміс у цьому питанні щодо оптимального набору податкових ініціатив, фінансування бюджету за рахунок внутрішніх позик та додаткового скорочення видатків бюджету.

За даними Міністерства фінансів, на 30 червня 2024 року державний та гарантований державою борг склав 6 168 млрд грн., у валютному еквіваленті – 152,2 млрд. дол. Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин