RU UA
1

Підвищення податків: обговорення законопроєкту тривають

Економіка 09:07 - 03 серпня 2024

Обговорюють підвищення податку на армію, детінізацію, ПДФ та "податок з обороту"

Підвищення податків: обговорення законопроєкту тривють

Підвищення податків: обговорення законопроєкту тривють

Про внесення змін повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

Деталі

Контури змін ще не зрозумілі остаточно, але нардеп погодився з бізнесом у таких пунктах:

  • 1%-вий податок з обороту не пройде і слава Богу. Новий складний податок нам точно не потрібний;
  • замінити його пропонують на ПДВ і в цьому випадку злетить більшість дрібних, фіскально не значущих точкових змін, розглянемо їх окремо, а від якихось відмовимось.
  • залишитися може ВЗ із зарплат і ФОПів (без виключень для будь-яких галузей), а також зміни, спрямовані на детінізацію в уточненій з бізнесом редакції;
  • підвищені податки вводяться лише тимчасово на час війни. Про це чітко зазначимо.

Консультації з провідними бізнес-асоціаціями та експертами щодо законопроекту N11416 КМ про підвищення податків на армію тривають.

"Дискусії важкі і виходять за межі оподаткування. Нагадують більше розмову про новий, як це модно казати, суспільний договір. І для цього є підстави. Адже в обмін на податки суспільство має право вимагати від держави зустрічного задоволення його потреб у справедливому, чесному, ефективному врядуванні", - написав Гетманцев. 

Внаслідок чого і виникають вимоги, з якими важко не погодитися, зокрема нардеп зазначив, що йдеться про:

  • скорочення видатків держави. Врешті всі розуміють, що потенційне скорочення не співставне з потребами, але сам факт неефективного витрачання коштів у війну (як приклад, як не дивно, звучить кешбек), обурює бізнес. Держава, що обґрунтовано вимагає грошей має ефективно їх використовувати. Це база.
  • ⁠детінізація. Додаткові, як врешті і звичайні податки є штрафом на добросовісного платника, продукція якого дорожчає, що дає додаткові переваги тіньовику, що податки не сплачує. Тінь вбиває бізнес, тінь вбиває наших воїнів. І перше завдання держави - забезпечити рівні правила роботи та закон один для всіх. Це і є справедливість і верховенство права. Це база.
  • держава зобовʼязана ефективно використовувати державне майно або його продати. Продовження обробітку 300000 га земель аграрної академії вчорну через рік як ми проголосували її вилучення - неприпустиме. Зволікання з продажем російських активів та непрофільного державного майна - неприпустиме. Це база.
  • зволікання з реформуванням правоохоронних і фіскальних органів у війну неприпустиме. Це також база.

"Так, це не стосується змісту законопроекту, про який напишу окремо, але ці концептуальні речі навіть важливіші за те аби знайти гроші сьогодні.  Це про зміст нашої держави і її ціль. Це врешті про нашу долю. Вважаю, що нам всі саме зараз треба дати на них відповіді. Дякую Раді з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України, Американській торговельній палаті, Всеукраїнській аграрній раді, Українському клубові аграрного бізнесу і Українській Раді Бізнесу за відверту розмову і очікую наступних зустрічей", - пише Гетманцев. 

Про урядову ініціативу підвищення податків висловився й нардеп Железняк. Він зазначив, що з того що йому сподобалось є кілька пунктів, зокрема:

  • бізнес вимагає, щоб держава теж поклала на стіл "пуд мʼяса" з себе і скоротила видатки.
  • на всіх без виключення зустрічах звучала вимога щодо реформи митниці
  • справедливе питання, чому знову за все має заплатити ті, хто і так сумлінно платить податки
  • Мінфін декларує що готові зробити таке підвищення тимчасовим і до кінця військового стану.
  • Готові відмовитися від "податку з обороту"

А не сподобалось нардепу таке:

  • поки, з «податок з обороту» це все від чого готові відмовитися. І то, просто замінив його на підвищення ПДВ. Всі інші новації попри зауваження залишаються. Тому не чекайте там великих змін.
  • з законом будуть йти на 20-ті числа серпня. Скоріш за все це буде якись варіант "-д". Наявність двох альтернативних законопроектів відкриває таку можливість.

"Я досі вважаю, що все це розвалиться у залі і поки голосів немає", - підсумував Железняк.

Читайте також, в Україні зростає обсяг непрацюючих кредитів: як банки це врегулюють. 

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин