RU UA
1

Гороховський пропонує скоротити програми підтримки бізнесу замість підвищення податків

Економіка 14:32 - 06 серпня 2024

Гороховський різко розкритикував ініціативу уряду

Гороховський пропонує скоротити програми підтримки бізнесу замість підвищення податків

Гороховський пропонує скоротити програми підтримки бізнесу замість підвищення податків/Фото: Ramina

Співзасновник monobank і член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові ("Рада семи") Олег Гороховський виступив за скорочення програм підтримки бізнесу замість запропонованого в законопроєкті №11416 підвищення податків для малих і середніх підприємств.

Деталі

Ми ("Рада семи" - ред) впевнені, що чіпати маленьких та середніх ФОПів не можна. Заплановане підвищення податкового навантаження на них може принести додатково близько 7,9 млрд. гривень – ця сума неспівставна з потребами бюджету, з одного боку, з іншого, вона порівнянна з витратами на програми підтримки бізнесу, які краще скоротити, ніж підвищувати податки "малюкам", - написав він у телеграм-каналі у вівторок.

Гороховський також зазначив, що необхідно покласти край структуруванню великих бізнесів через ФОП і почати боротьбу із зарплатами в конвертах і несплатою податків великим бізнесом.

Не платити податки, особливо під час війни, це злочин, як не пояснюй собі причини, виправдовувати це не можна, але акцент слід робити на великий бізнес, — пояснив співзасновник monobank.

Як повідомлялося, 18 липня в Раді було зареєстровано урядові законопроєкти про внесення поправок до держбюджету-2024 щодо фінансового забезпечення сектору безпеки та оборони (№11417) і поправок до Податкового кодексу та інших законів про особливості оподаткування в період дії воєнного стану (№11416). Останній передбачає збільшення надходжень до бюджету від підвищення податків на 125 млрд грн цього року і на 341,9 млрд грн — наступного.

Гороховський різко розкритикував ініціативу уряду. Зокрема, на його думку, краще адмініструвати вже наявні податки. 

А так виглядає це як податки з тих, хто ще дихає, — коментує ініціативу уряду співзасновник monobank.

Раніше таку ж позицію озвучив ще один член "Ради семи" - засновник Ajax Systems Олександр Конотопський.

Податки піднімати не можна. Це архітектурна річ. Ні громадяни, ні бізнес до цього не готові (...) Податки в Україні потрібно знижувати. І вчити всіх їх платити. Тоді ревеню (доходи — ред) держави зростатиме, - написав він у на фейсбук-сторінці.

Він також назвав "українським дивом" і фіскальним ноу-хау пропозицію щодо запровадження військового збору в 1% доходів компаній, що фактично є податком з обігу, разом з існуванням податку на прибуток.

Ви підіймаєте ціну за ведення бізнесу в воюючій юрисдикції. Тут точно немає помилки? - здивувався бізнесмен, додавши, що будь-яких консультацій щодо законопроєкту з бізнесом не було.

З критикою законопроєкту виступили також провідні бізнес-асоціації та аналітичні центри.

Раніше ми писали, що Мінфін готовий до компромісу щодо конструкції податкових заходів для пошуку 120 млрд грн у 2024 р.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин