Гетманцев проаналізував звітні показники стану валютного ринку
Нардеп визначив причини та назвав висновки
Фото: pexels.com
Народний депутат Данило Гетманцев нагадав, що середній офіційний курс гривні до долара США за 7 місяців 2024 року – 39,29 грн/дол. Він проаналізував звітні показники стану валютного ринку.
Деталі
Зокрема, було зазначено, що у липні офіційний курс гривні до долара США знизився на 1,2% (до 30 червня), з початку року (до 31 грудня 2023) – на 7,4%. Середній офіційний курс у липні становив 40,99 грн/ дол, за 7 місяців з початку року – 39,29 грн/дол. Продаж валюти НБУ у липні на підтримку курсу 3,32 млрд. дол.відбувався по максимуму у цьому році.
З початку 2024 р. негативне сальдо інтервенцій НБУ на міжбанку (продаж) склало 17,5 млрд. дол. Для порівняння за аналогічний період минулого року в умовах фіксованого курсу НБУ продав на міжбанку 14,2 млрд. дол. Сальдо чистого продажу готівкової і безготівкової валюти населенню у липні збільшилось до 1,12 млрд. дол. – максимуму з початку року і загалом з початку війни. З початку року чиста купівля валюти населенням скала 6,36 млрд. дол. Це більше ніж в цілому за березень 2022-2023 рр, протягом яких нетто-купівля валюти населенням сягнула 5,11 млрд .дол.
За словами Гетманцева, волатильність на валютному ринку і девальваційний тиск на гривню збільшились. Попит на валюту на готівковому і безготівковому сегменті суттєво переважає пропозицію, в т.ч. під впливом більшої валютної лібералізації, що поступово проводиться Національним банком. Він зазначає, що це зумовлено віддзеркаленням менших обсягів зовнішнього фінансування і відповідно стану платіжного балансу.
Гетманцев відмітив, що завдяки раніше накопиченим міжнародним резервам і валютним інтервенціям НБУ, темпи зниження офіційного курсу залишаються помірними і контрольованими. Водночас, гнучкий курс у рамках керованого плавання сам по собі відіграє роль буфера, що заощаджує резерви від їх надмірного "спалювання". За його прогнозами, з огляду на очікуване збільшення надходження зовнішнього фінансування у серпні - грудні, насамперед початку надходження бюджетної допомоги від США на 7,8 млрд. дол., ситуація на валютному ринку у найближчі місяці матиме більший потенціал для вирівнювання і стабілізації.
Раніше ми писали про те, що іноземним компаніям дозволили вести в Україні будівельну діяльність.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!