Орендарі та орендодавці житла в умовах війни: які в них є права та обов’язки
Аналітичний центр Cedos презентував оновлений Юридичний порадник
Фото: ТГ-канал Media Center Ukraine
Аналітичний центр Cedos презентував оновлений Юридичний порадник. Тепер в ньому є інформація про права та обов’язки орендарів та орендодавців житла в умовах війни.
Деталі
Проведена робота важлива, адже понад 20% українців, які винаймають житло, незадоволені умовами оренди. Також понад 20% людей вказали, що не відчувають себе в безпеці у житлі, яке вони орендують. Близько 20% людей вказували на те, що бояться, що їх можуть виселити без попередження. Ще 35% вказали, що не живуть повноцінним життям через те, що вони орендують житло, а не живуть у власному. Близько 20% українців зіштовхувалися з упередженнями або дискримінацією щодо віку, статі, сфери діяльності, національності, місця прописки, наявності дітей, домашніх тварин під час пошуку житла для оренди.
"Ми зібрали 52 питання, відповіді на них, поради, які допомагають розібратися в загальних питаннях: що таке оренда, чим вона регулюється, що може бути в договорі, які документи треба попросити показати контрагента тощо. Ми також подивилися на особливості, які наступають для орендних відносин під час воєнного стану – чи це впливає якимось чином на ці права та обов’язки", – повідомив Іван Вербицький, директор Cedos.
В посібнику можна знайти актуальну інформацію як щодо оренди квартир, будинків, так і окремих кімнат в будівлях.
З Юридичним порадником можна ознайомитися на сайті аналітичного центру: https://cedos.org.ua/tips_category/zahalni-zapytannya/
Раніше ми писали про те, що Гетманцев розповів про детінізацію платників, які надавали послуги охорони.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!