ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

На українців чекає нова хвиля подорожчання продуктів: як зміняться ціни

Економіка 17:01 - 15 листопада 2024

Нестача овочесховищ в країні суттєво впливає на ціну відповідних товарів

Дмитро Соломчук вказав, які продукти далі будуть дорожчати/Фото: Unsplash

Дмитро Соломчук вказав, які продукти далі будуть дорожчати/Фото: Unsplash

Народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук повідомив, що протягом зими триватиме здорожчання деяких товарів. Він розповів, з чим пов'язане подорожчання та які продукти зростуть в ціні найбільше.

Деталі

Під час брифінгу в Медіацентрі Україна Соломчук розповів:

Овочі будуть дорожчати, тому що їх немає де зберегти. Потім по овочах, я думаю, ми побачимо ще й імпорт навесні. Бо багато що згниє, втратить свою якість, магазини його не захочуть класти до себе на полиці, і поїде імпорт. Імпорт буде куплений за євро і, зрозуміло, ціна буде досить високою

Здорожчання мʼяса та яєць, яка є зараз, на думку Дмитра Соломчука, триватиме далі, бо на світових біржах у порівнянні з минулим сезоном подорожчала пшениця, кукурудза і соя, що відповідно вплинуло на здорожчання комбікормової бази.

Весною можливе значне здорожчання олії. Це пов'язано із засухами та дефіцитом соняшникової олії у світі.

Нардеп розповів, що в Україні відчувається значна нестача овочесховищ. Відсутність їх необхідної кількості негативно позначається на ціні товарів.

Соломчук сказав:

Дуже не вистачає в Україні овочесховищ, як і минулого, позаминулого років, так і сьогодні. Тому що багато фермерів з Херсонщини, інших регіонів релокувалися в центральну частину України, в західну частину, почали займатися овочами, чи й тут місцеві фермери почали займатися овочівництвом. Зберігати немає де, і ми побачимо весною знову ситуацію, що наші українські овочі будуть за досить високими цінами

Наявність необхідної кількості овочесховищ допоможе стабілізувати ціни на овочі. Це дозволило би стабілізувати ціни, щоб українці на полицях в магазині бачили таку ціну як і в вересні-жовтні.

Також нардеп повідомив, що в аграрній галузі спостерігається дефіцит робочої сили близько 50%.

Порівняно з 2023 роком, вартість борщового набору різко зросла. У підсумку борщовий набір за рік виріс майже на 18%. У вересні минулого року для приготування традиційної української страви потрібно було віддати з гаманця 123,89 грн, а зараз - 146,09 грн.

Джерело: Media Center Ukraine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин