До чого призведе втрата шахти біля Покровська – президент асоціації металургів і гірників України
Імпорт необхідної сировини з-за кордону своєю чергою позначиться на подальших цінах на металопродукцію

Втрата шахти біля Покровська призведе до чергової здорожчання металопродукції
Втрата шахти біля Покровська призведе до чергової здорожчання металопродукції, заявив президент асоціації металургів і гірників України.
Деталі
Наразі на підконтрольній Україні території лише в шахтоуправлінні Покровському видобувають коксівне вугілля, необхідне у циклі виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни. Однак у випадку погіршення ситуації Україна може втратити це джерело коксівного вугілля. Імпорт необхідної сировини з-за кордону своєю чергою позначиться на подальших цінах на металопродукцію.
На цьому наголосив Олександр Каленков, президент асоціації металургів і гірників України.
Наша індустрія зазнала удару, починаючи з 2014 року. Тоді ми якраз втратили більшість шахт, які видобувають коксівне вугілля в Україні. Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління Покровське, яке обʼєднує декілька шахт. Вони виробляють якісне коксівне вугілля марки К. Але всі знають ситуацію. Можливість втрати цієї шахти – реальна. Навіть зараз, у тих умовах, які є, шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці, наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля, – зазначив він
Водночас Олександр Каленков зауважив, що альтернативою залишається імпорт, однак це може мати супутні виклики, як от зростання.
З початку року спостерігається певне зростання виробництва сталі в країні. Зокрема позитивним фактором для виробництва стало відкриття морського коридору.
Останній рік ми показуємо деяке зростання по наших підприємствах. Але треба зауважити, що це залежить від того, до чого порівнювати – до дуже низької бази першого півріччя 2023 року, тоді, ще, коли не працював морський коридор, у нас були величезні проблеми. Морський коридор був відкритий у серпні, запрацював більш-менш у кінці року. І ось, з початку року ми демонструємо деяке зростання показників виробництва, але вони падають, і вони будуть падати. Єдине, на скільки ми можемо зрости – з 6,2 до 7,2-7,3 млн тонн. Це небагато, і це завдяки відкритому морському коридору, – зазначив Олександр Каленков
Раніше ми писали, що Шмигаль назвав три основні цілі зимової роздачі по 1000 гривень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!