ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Чому економічний ріст не гарантує політичної стабільності — FT

Економіка 17:58 - 22 грудня 2024

Порівняння шести країн доводить, що громадяни голосують не лише за матеріальними критеріями

криза фото

Чи пов'язані економічний ріст держави та політична стабільність. Фото: Freepik

У новій статті Financial Times розповідається про ріст праворадикальних та популістичних рухів. Автор проаналізував економічні чинники шести країн і довів, чому економічний ріст не гарантує політичної стабільності. Поділився цими роздумами український нардеп Ярослав Железняк.

Вплив війни на економіку України: прогноз від МВФ

США ростуть швидше за Європу, а в політиці мають хаос. Франція бореться з популістами, хоча її економіка доволі стабільна. Трамп перемагав на низькій та високій інфляції. Ірландія та Польща стають багатшими, але це не стримує зростання популярності радикальних партій. Ірландія – чудовий приклад. У 1980-х роках партія Sinn Féin (це у них радикальна історія) мала 1–2% підтримки. Сьогодні це 19%, хоча країна перетворилася з економічного аутсайдера на європейського лідера . Навіть економічний крах у 2008-му не похитнув цього тренду. Франція. У країні, де частка мігрантів серед населення не виділяється на фоні Європи, радикальна риторика про імміграцію стає все більш популярною. У той же час Австралія, яка має високий рівень міграції, не демонструє схожих політичних явищ. То, може, питання не в мігрантах, а в тому, як суспільство їх сприймає?

Железняк згодний з автором статті, що економіка – важлива, але не всесильна. Громадяни віддають свій голос не лише за матеріальними критеріями.

Вони оцінюють своє “сьогодні” у порівнянні з минулим і реагують на завищені очікування.

Емоції, страхи та розчарування формують вибір не менше за цифри на економічних графіках

Раніше ми писали, що The Economist назвав країну 2024 року.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин