МАГАТЕ розпочало аналітичну роботу щодо оцінки безпеки майбутніх блоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС
Це буде дуже цікавий проєкт, запевняє директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі

МАГАТЕ розпочало аналітичну роботу щодо оцінки безпеки майбутніх блоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС/Фото: Getty Images
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що організація допомагатиме Україні з безпековою складовою проєкту, якщо країна вирішить завершити добудову блоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.
Деталі
Очевидним є те, що ми зазвичай говоримо про атомну енергетику: вона надійна, контрольована і завжди є – у сонячний день або в інших умовах. Це важливо. Звичайно, ми знаємо про проєкт добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Як мені стало відомо, готовність енергоблоку №3 – 80%, енергоблоку №4 – 25%. Це інвестиція, яка вже зроблена, – розповів Гендиректор МАГАТЕ
Також Гроссі зазначив, що до проєкту ще мають бути додані важливі складові, які Україна планує залучити із зупиненого будівництва болгарської АЕС Belene. Про це він говорив з президентом України Володимиром Зеленським, міністром енергетики України Германом Галущенком та очільником Енергоатома Петром Котіним в межах візиту до Києва.
МАГАТЕ готове і ми вже розпочали аналітичну роботу у певних напрямках щодо проведення оцінки безпеки. Це буде дуже цікавий проєкт, адже ніколи ще не було ситуації, коли одне будівництво зупинялося, а його напрацювання ефективно інтегрувалися в інший будівельний майданчик з використанням доведеної технології. Україні це вдається, вона знає, що з цим робити, – відзначив Гроссі
Раніше ми писали: росія чинить тиск на незалежність МАГАТЕ – МЗС України
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!