ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Шок для інвесторів: Україна не поспішає з виплатою $500 мільйонів за боргами

Економіка 21:00 - 16 травня 2025

Україну чекають складні переговори

Шок для інвесторів: Україна не поспішає з виплатою $500 мільйонів за боргами

Шок для інвесторів: Україна не поспішає з виплатою $500 мільйонів за боргами / Фото: Freepik

Головний перемовник від України щодо боргу заявив інвесторам у Лондоні цього тижня, що Україна не поспішає реструктуризувати свій борг, прив'язаний до ВВП. Про це повідомили Reuters.

Деталі

Зустрічі в Лондоні між інвесторами та головним борговим менеджером України Юрієм Буцою відбулися паралельно з російсько-українськими переговорами в Туреччині.

Україна має здійснити виплату у понад пів мільярда доларів за так званими “ВВП-варантами”, за якими заборгувала 3,2 мільярда доларів. Виплата має відбутися до початку червня, при цьому переговори про реструктуризацію боргу з основною групою власників варантів зірвалися минулого місяця.

За словами джерел, Буца сказав інвесторам, що Україна не поспішатиме укладати угоду до настання крайнього терміну. У Reuters говорять, що Україна "чітко дала зрозуміти, що мораторій діє і перехресного дефолту за облігаціями не буде. Одне з джерел також повідомило, що спеціальної зустрічі з групою власників облігацій не було.

Український борговий офіс повідомив Reuters, що він “активно взаємодіє із зацікавленими сторонами та збирає відгуки ринку, щоб визначити найкращий шлях для подальшої роботи з варантами” в рамках зусиль, спрямованих на те, щоб зробити борг країни стійким. Буца підкреслив, що короткострокове рішення щодо переоформлення варантів є пріоритетним, але що вони не бояться пропустити платіж.

У Reuters зазначають, що це повідомлення збігається з тим, що Київ говорив ринку протягом декількох тижнів. Українські облігації торгувалися змішано, а варанти – без змін в п'ятницю, причому попередній ріст, що підживлювався оптимізмом навколо переговорів в Стамбулі, згасає.

Україна випустила ВВП-варанти - цінні папери з фіксованим доходом, прив'язані до економічного зростання - щоб пом'якшити реструктуризацію свого боргу у 2015 році після анексії Криму росією. Але їхня складна структура означала, що вони не були частиною ширшої минулорічної реструктуризації на суму 20 мільярдів доларів, яка стала необхідною після повномасштабного вторгнення.

Українські чиновники заявили, що майже 30% падіння економіки після вторгнення росії у 2022 році означає, що дані, які свідчать про те, що країна відходить від цієї межі, а не справжнє економічне зростання, тепер можуть стати приводом для виплат.

Минулого місяця міністр фінансів Сергій Марченко назвав їх “розробленими для світу, якого більше не існує”. Комітет власників варантів, який, за словами джерел, очолюють відомі хедж-фонди, заявив, що повна реструктуризація варантів “не є ні доцільною, ні необхідною” з огляду на попередні поступки.

Нещодавно ми повідомляли, що у 2070 році кількість людей, старших за 60 років, в Україні перевищить кількість працездатного населення.

Джерело: Reuters

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин