У Стамбулі запрацював координаційний центр з експорту українського зерна
Координаційний центр має забезпечити безпечне транспортування українського зерна Чорним морем
У Туреччині заявили про початок роботи Спільного координаційного центру з експорту українського зерна/Фото: Tim Graham/Getty Images
У Стамбулі 27 липня запрацював Спільний координаційний центр з експорту українського зерна, який має забезпечити перевезення ресурсу Чорним морем. Центр контролює рух усіх комерційних суден у Чорному морі.
Деталі
До складу Спільного координаційного центру з експорту українського зерна входять представники України, Туреччини, Організації Об'єднаних Націй та російської федерації. Він працюватиме в межах дії Договору про експорт українського зерна, який розрахований на 120 днів, якщо жодна зі сторін не вирішить розірвати його раніше. Зараз триває підготовка до планування виходу перших кораблів із зерном з українських портів. Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар зазначає:
Судна будуть перевірятися спільними інспекційними групами в місцях, які будуть вважатися доцільними під час завантаження в українських портах і після прибуття до портів Туреччини. Якщо виникне потреба в розмінуванні, це буде здійснюватися за домовленістю сторін. Однак на даному етапі в цьому немає потреби.
Нагадаємо, 22 липня Україна та росія підписала угоди з Туреччиною та ООН про коридор для вивезення українського зерна морським шляхом. У тому числі йшлося про розблокування для експорту порту "Одеса". Вже 23 липня росія випустила по Одеському порту 4 крилаті ракети типу "Калібр".
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!