Через війну Україна не змогла експортувати 15 млн тонн зерна — Мінагрополітики
У мирний час наша країна змогла б експортувати 40 млн тонн агропродукції за 10 місяців

Мінагрополітики оцінило втрати експорту зерна/Фото: Getty Images
Заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький оцінив втрати експорту зерна. Через війну Україна не змогла експортувати 15 млн тонн зерна.
Деталі
У Мінагрополітики розповіли, що Україна з початку повномасштабного вторгнення рф експортувала близько 26 млн тонн аграрної продукції. Але у мирний час експортний потенціал становив би 40 млн тонн.
Висоцький розповів:
Найменше експорту відбулося в перші місяці війни, потім поступово експорт нарощувався. Але за цей період було втрачено потенціал, приблизно, в 15 млн тонн. Тобто, за цей період у мирний час ми могли б експортувати близько 40 млн тонн загалом
У Мінагрополітики нагадали, що Україна експортувала зернові, зернобобові та олійні культури. З них:
- Пшениця — понад 5,5 млн тонн,
- Кукурудза — понад 10 млн тонн,
- Ріпак — 2,4 млн тонн,
- Соняшникова олія — 2 млн тонн,
- Насіння соняшнику — 2 млн тонн.
У відомстві повідомили, що Україна вирішує проблему зберігання зерна, зокрема завдяки гуманітарній допомозі від ФАО та інших міжнародних партнерів. Завдяки цій допомозі було закуплено мішки для тимчасового зберігання зерна на 6 млн тонн.
Висоцький запевнив:
Зараз ці рукави активно роздаються, 30% аграріїв вже отримали кошти. Ситуація зі зберігання зерна не є критичною, дефіцит ємностей для зберігання врожаю не передбачається
Раніше у Туреччині запропонували продовжити термін дії "зернової угоди" ще на рік. Міністр оборони Хулусі Акар заявив, що Туреччина пропонує продовжити дію "зернової угоди" до листопада 2023 року.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!