ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Вже цього року: як Україна планує відновити свою економіку

Економіка 20:50 - 17 січня 2023

Український уряд розпочав відновлення будинків, зруйнованих російськими загарбниками

Україна планує відновити свою економіку - вони почнуть у 2023 році/фото: Getty Image

Україна планує відновити свою економіку - вони почнуть у 2023 році/фото: Getty Image

2022-2023 роки одні з найбільш трагічних в історії незалежної України, що призвело до повномасштабного вторгнення російської федерації Боротьба, що проводиться в нашій країні, стали руйнівними для української економіки. Знищення інфраструктури, заводів, неможливість перевезення товарів до деяких регіонів нашої країни призвело до серйозного зниження багатьох показників, а також інфляції гривні. Тим не менш український уряд запланував програму відновлення української економіки, яка розпочнеться цього року.

Десятирічний план

Ще в липні 2022 року український уряд надав десятирічний план відновлення держави, який вони представили у швейцарському місті Лугано. Для реалізації цього плану потрібно 750 мільярдів доларів. Однак кабінет ще не почав реалізовувати цей план.

Однак, судячи з останніх заяв прем'єр -міністра Дениса Шмигаля, найближчим часом чиновники планують зробити перші кроки для відновлення країни навіть під час продовження кривавої війни з росією.

За словами Деніса Шмігаля, у 2023 році Україна планує отримати сімнадцять мільярдів доларів, що буде спрямоване точно на відновлення майна, яке було знищено в результаті воєнних дій.

Джерелами отримання коштів будуть конфісковані російські активи, кошти міжнародних установ, а також грошовий державний бюджет. Кабмін створив державне агентство з реставрації та розвитку інфраструктури для оптимізації робочого процесу.

Крім того, Денис Шмигаль разом з іншими членами уряду відвідав Ірпень, який у перші місяці війни дуже постраждав від війни. Він зазначив, що планується відновлення вісімнадцяти будинків, і це перші проекти для відшкодування знищеної власності. Уряд надіслав перші 465 мільйонів гривень, щоб розпочати стягнення зараз. Понад 4 тисяч людей зможуть повернути будинки.

Не чекатимуть кінця війни

Слід зазначити, що прем'єр-міністр зробив цю заяву на тлі чуток про повторну атаку в регіоні Києва. Як зазначає керівник стратегічних проектів Київської школи економіки Максим Федосеєнко, відновлення зруйнованих займе років, тому вам потрібно розпочати зараз.

Дійсно, потрібно зважувати ризик руйнування, ризик повторного вторгнення. Але питання гуманітарні потрібно вирішувати вже зараз. Питання повернення населення є дуже важливим, тому що люди є драйвером економіки, її відновлення та подальшого зростання. Мова йде як про наявність людей в якості споживачів, які створюють внутрішній попит, так і в якості робочої сили

Як сказав кандидат економічних наук Олександр Хмелевський, ремонтні та будівельні роботи, які підуть до вищезгаданих фондів, стимулюватимуть відновлення національної економіки

Хоча війна триває проте об'єкти критичної інфраструктури відновлювати потрібно. Без них не може функціонувати економіка, вони потрібні й для посилення обороноздатності України

Комплексний підхід

Зауважимо, що немає гарантії, що Україна отримає 17 мільярдів доларів у 2023 році. Аналогічна ситуація була в 2022 році, коли міжнародна допомога нашій країні була трохи нижчою, ніж очікувана в уряді.

Олександр Хмелевський зазначає, що Україна не повинна розраховувати на серйозну фінансову допомогу.

Якщо говорити реально, то навряд цього року буде витрачено понад 60 мільярдів гривень..

За словами Максима Федосеєнка, що Україні важливо звернути увагу на створення умов для розвитку та відновлення бізнесу.

Необхідно створювати програми державної підтримки, збільшити фінансування розвитку через банки, забезпечити попереднє кредитування, для розробки грантових програм.

Раніше у Швейцарському банку Credit Suisse заявили, що сукупне світове багатство зростало рекордними темпами впродовж 2021 року й сягнуло 463,6 трлн доларів. Проте, через вторгнення російської федерації в Україну, у 2022 році темпи зростання глобального добробуту можуть сповільнитися.

Джерело: УНІАН

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин