Чому з постійними відключеннями світла, рахунки не зменшуються: відповідь фахівців
В YASNO пояснили, які фактори впливають на суму в рахунках

В YASNO пояснили, чому навіть з відключеннями рахунки за світло не стають меншими/Фото: Pexels
На території України продовжують діяти відключення електроенергії. Можливо ви помітили, що хоча в домі світла стало менше, але рахунки за електроенергію суттєво не змінилися. Представники компанії YASNO пояснили, чому так відбувається і на що впливає сума у рахунках.
Деталі
Фахівці зазначили, що на це впливає два фактори: регулярність передачі показань і активне використання електроенергії після відновлення постачання.
У першому випадку, якщо ви регулярно передавали показання, оператор системи розподілу може розрахувати різницю між вашими попередніми та поточними даними. Отримана сума — це ваш фактичний обсяг споживання. Але якщо ви не передавали показання, обсяг електроенергії визначають за середньодобовим споживанням. Такий розрахунок базується на показаннях, які були зафіксовані у минулі періоди. Його сума може не відповідати очікуванням, навіть якщо через відключення електроенергії користування технікою та освітленням загалом за місяць знизилося.
У другому випадку, якщо ви одразу після відновлення світла починаєте активно користовуватися електроенергією. В YASNO підкреслили, що це нормально, але зауважили, що після повернення світла не можна ставити працювати одразу декілька потужних електроприладів (наприклад, бойлер, обігрівач, пральна машина). Бо відбудеться різкий стрибок споживання.
З одного боку таке навантаження може спричинити аварію, через що мешканці знову залишаться без світла. З іншого – таким чином може компенсуватися обсяг електроенергії, що був зекономлений під час відключення. Так у рахунку й виходить, що було використано стільки ж електроенергії, як і у періоди, коли відключення не застосовувалися.
Днями ми розказували, що кожен регіон України отримає день без вимкнення електроенергії. Цей день є необхідним для вимірювання погодинного навантаження мережі, щоб переглянути ліміти для кожного окремого регіону та вдосконалити стабілізаційні графіки відключень.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!