ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Що з рублем: йде на дно вже 10 торгових сесій поспіль

Економіка 15:42 - 15 лютого 2023

Торгівельний баланс росії погіршується, надходження від продажу «чорного золота» падають, фізичні обсяги поставок нафти за кордон скорочуються

На тлі цього росія оголосила про черговий "жест доброй воли" - скорочення нафтовидобутку

На тлі цього росія оголосила про черговий "жест доброй воли" - скорочення нафтовидобутку

Російський рубль переживає найбільшу полосу втрат за останні десять років. Про це повідомляє голова комітету ВР з питань фінансової та податкової політики Данило Гетьманцев.

Валюта держави-агресора демонструє послаблення вже 10 торгівельних сесій поспіль – востаннє таке спостерігалось у травні 2012 року, а загальне падіння перевищило вже 10%.

Рубль продовжував втрачати свою вартість навіть у періоди тимчасових коротких відскоків вартості нафти.

"Корисні" санкції поступово підточують економіку, торгівельний баланс росії погіршується, надходження від продажу «чорного золота» падають, фізичні обсяги поставок нафти за кордон скорочуються.

На тлі цього росія оголосила про черговий "жест доброй воли" - скорочення нафтовидобутку.

Розпродаж юанів дає все менший ефект для фінансування дефіциту федерального бюджету.

Спроба врятувати російський нафтовий сектор за допомогою нехитрої схеми з Індією також виявилась невдалою, причому відразу для двох країн.

Так, Індія з травня 2022 року різко наростила імпорт з гарним дисконтом російської нафти, а за підсумками січня взагалі вийшла на показник 1,4 млн. барелів щодоби.

Однак це розхитало і до того нестійкий баланс двосторонньої торгівлі: індійський імпорт зріс на 400%, а експорт – впав на 14%.

На це наклалося здешевлення національної валюти – рупії, яка за останні 12 календарних місяців послабшала відносно долару США найбільше порівняно з усіма іншими валютами держав Азії, що розвиваються.

На цьому тлі гучно оголошена влітку минулого року ідея перевести двосторонню торгівлю на національні валюти для обходу санкцій щодо використання державою-агресором долара та євро – автоматом постала на паузу: росіянам не цікава падаюча рупія, а індійцям – падаючий рубль.

Поки що росіяни почали приймати від індійців за нафту еміратські дирхами.

Ну що ж…

Скоро побачимо і їх розпродаж за "бюджетним правилом" для латання нових і нових бюджетних дірок.

Нагадаємо, євро знову різко зріс: курс валют на 15 лютого.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин