рф продовжує гребти гроші від продажу нафти і газу: у лютому $551 млн на день
Ці оцінки враховують заборону ЄС на морський імпорт російської нафти з грудня 2022 року та російських нафтопродуктів у лютому 2023 року

Країни ЄС продовжували імпортувати російську нафту та газ трубопроводом, у вигляді СПГ, а також через треті країни
Держава-агресор продовжує заробляти шалені кошти від продажу нафти і газу. Про це повідомляє голова комітету ВР з питань фінансової та податкової політики Данило Гетманцев.
За даними аналітичного Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), навіть після відмови ЄС від значних обсягів російського газу, запровадження різних санкцій і обмежень, цінових "стель" для нафти і нафтопродуктів, держава-агресор від продажу вуглеводнів щоденно отримувала у лютому 551 млн доларів на день.
Ці оцінки враховують заборону ЄС на морський імпорт російської нафти з грудня 2022 року та російських нафтопродуктів у лютому 2023 року. Проте країни ЄС продовжували імпортувати російську нафту та газ трубопроводом, у вигляді СПГ, а також через треті країни.
Так, обсяги виручки стали значно меншими ніж, приміром, у травні 2022 року, коли вже у розпал повномасштабної війни росія отримувала 937 млн. доларів на день (в 1,5 рази більше, ніж у травні 2021 року).
Цікаві інші результати моделювання – як зміняться доходи росії у разі застосування додаткових гіпотетичних обмежень.
Якщо, приміром, стеля цін на нафту буде зменшена удвічі (з 60 до 30 доларів за барель) – держава-агресор зможе втратити 104 млн. доларів на день, а якщо на додачу до цього Європа зможе повністю відмовитися від СПГ та трубопровідного постачання нафти з РФ – то ще 107 млн. доларів щодоби.
Але навіть у разі запровадження згаданих обмежень – щоденний дохід росії від продажу вуглеводнів становитиме 340 млн. доларів на день, тобто у річному вимірі – 124,1 млрд. доларів.
За оцінками Forbes, перший повний календарний рік повномасштабної війни обійшовся росії у 114,4 млрд. доларів.
Таким чином, вона покриває всі свої видатки на війну одними тільки доходами від продажу нафти і газу, а значить санкції проти російських вуглеводнів та інших джерел доходів росії повинні стати значно більш жорсткішими, а зброї для України має бути значно більше.
Нагадаємо, Єгипет збільшує продаж ЗПГ: Європа хоче швидше відмовитися від газу з росії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!