Deutsche Bank штормить: в інвесторів песимістичні настрої, незважаючи на коментар Шольца
Шольц запевнив, що "Deutsche Bank ретельно реорганізував і модернізував свою бізнес-модель і є дуже прибутковим банком, немає причин сумніватися в його майбутньому"

Статистика та заяви канцлера спричинили певний розворот, і у понеділок акції банка відіграли більш ніж 6% попереднього падіння
Акції Deutsche Bank продовжує штормити... Цінні папери цього системного німецького банку у п’ятницю опускались на мінімумі до рівня 7,95 євро за акцію.
Падіння з початку березня склало 31,8%, причому тільки за минулу п’ятницю – на 14,9%.
ЦБ підвищують процентні ставки: Банк Англії не може приборкати інфляцію
Це відбулося на тлі оголошення про достроковий викуп субординованих облігацій другого рівня зі строком погашення у 2028 році, яке планується здійснити 24 травня, і що мало сигналізувати ринкам, що справи у банку йдуть непогано, і він має ресурс для оптимізації портфелю своїх зобов’язань.
Проте ринок відреагував навпаки – рекордним падінням з березня 2020 року.
Одночасно з цим стрімко пішли угору кредитні дефолтні свопи Deutsche Bank – з 88 б.п. на початку березня до 222 б.п. у п’ятницю, а доходність за певними випусками облігацій банківської установи за два тижні подвоїлась і досягла 27% річних.
Ціна бондів АТ1 (це той саме клас паперів, який «обнулили» при спробі порятунку Credit Suisse, внаслідок чого інвестори втратили 17 млрд. доларів) усього за тиждень впала на 17%.
Ситуацію був змушений коментувати Федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц.
Він запевнив, що "Deutsche Bank ретельно реорганізував і модернізував свою бізнес-модель і є дуже прибутковим банком, немає причин сумніватися в його майбутньому".
З одного боку, це дійсно так – прибутковість фіксувалася протягом 10 кварталів поспіль, а підсумковий прибуток у 2022 році склав 5,4 млрд. доларів (5 млрд. євро) – на 159% більше, ніж у 2021 році.
Статистика та заяви канцлера спричинили певний розворот, і у понеділок акції банка відіграли більш ніж 6% попереднього падіння.
Але історії з трійкою американських банків, сумний кінець Credit Suisse та публічні рекомендації великих трейдерів "активно продавати" налаштовують інвесторів на песимістичні настрої щодо Deutsche Bank.
Місія врятувати Credit Suisse: Швейцарія змушена розщедритися.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!