Введення плаваючого обмінного курсу валют в Україні: прогнози та оцінки ініціативи
Україна декларує наміри повернутись за 12-18 місяців до довоєнного режиму монетарної політики, що включає інфляційне таргетування та гнучке курсоутворення

Поки йде війна, Україна втрачає капітал і робочу силу, руйнуються ланцюги створення доданої вартості, є проблеми з логістикою, зберігається невизначеність, зовнішня позиція України залишатиметься уразливою
Перехід до плаваючого курсу буде зваженим і таким, що виключатиме різкі коливання на валютному ринку — це мінімізуватиме ризики для населення і економіки, каже Голова Комітету з питань фінансів Данило Гетманцев.
У новій програмі розширеного фінансування (EFF) з МВФ Україна декларує наміри повернутись за 12-18 місяців до довоєнного режиму монетарної політики, що включає інфляційне таргетування та гнучке курсоутворення.
Щодо волонтерів, зараз для них діє низка виключень і послаблень із валютних обмежень, що спрощує закупівлі закордоном. Але певні обмеження і ліміти все одно діють. Наприклад, є місячний ліміт у 400 тис. грн на купівлю і переказ валюти для фізичних осіб-волонтерів, є виключний список товарів воєнного призначення, які можна закупати без обмежень за гривневими картками закордоном.
Перехід до плаваючого курсу означає поступове скасування більшості валютних обмежень, які були уведені із початком війни.
Україна отримає $400 млн на відновлення від японців: залишилося підписати угоду з JICA.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!