2022 охрестили "роком сировинних трейдерів": хто відзначився і чим
Війна в Україні і "екстремальна волатильність" створили умови, за яких сировинні трейдери отримали рекордні прибутки

Керівники сировинних трейдерів визнали, що у 2023 році їм навряд чи вдасться поліпшити чи навіть повторити результати 2022 року
2022 рік став "роком сировинних трейдерів". Війна в Україні і "екстремальна волатильність" на енергетичних ринках (приміром, десятикратне зростання газу до піку у серпні, а згодом падіння на 65% до кінця 2022 року) створили умови, за яких сировинні трейдери отримали рекордні прибутки.
- Незаконні транзакції: на крипторинці почастішали крадіжки та активізувалися підсанкційні організації
Про це заявили керівники цих компаній на конференції FT Commodities Global Summit, що відбулася у Лозанні. Їх слова підкріплюються оприлюдненими даними фінансової звітності.
Компанія Vitol (Нідерланди) – лідер світового нафтового ринку – заявила, що їй вдалось у 2022 році майже подвоїти свій оборот (505 млрд. доларів проти 279 млрд. доларів у 2021 році). Прибуток не було озвучено, однак експерти вважають, що він зросте більш ніж у 2 рази порівняно з рекордним показником 2021 року і перевищить 10 млрд. доларів.
Торговий дім Trafigura (Сінгапур), який є світовим лідером з торгівлі металами, отримав рекордний прибуток у 3,5 млрд. доларів за IV квартал 2022 року, на додачу до рекордного чистого прибутку в розмірі 7,1 млрд. доларів за фінансовий рік, що закінчився в жовтні 2022 року.
Прибуток торговельного дивізіону компанії Glencore до оподаткування склав минулого року 6,4 млрд. доларів (+73% порівняно з 2021 роком).
Компанія Mercuria (Швейцарія) повідомила про чистий прибуток у 2022 році у 3,0 млрд. доларів, що на 140% більше ніж у 2021 році.
Однак керівники сировинних трейдерів визнали, що у 2023 році їм навряд чи вдасться поліпшити чи навіть повторити результати попереднього року через дві ключові причини – сировинні ринки поступово виходять на звичайний рівень волатильності, а криза у банківському секторі може знизити можливості щодо доступу до капіталу.
Binance між молотом і наковальнею: звинувачують у незаконному обслуговуванні клієнтів із США.
Гонконг хоче дозволити інвесторам роздрібну торгівлю криптовалютою.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!