Фінансовий експерт назвав чотири найбільші помилки з грошима, яких допускається молодь
Німецький фахівець з інвестицій розповів, що неправильно роблять молоді люди, коли намагаються примножити свій капітал

Німецький фінансовий експерт розповів, які помилки роблять з грошима молоді люди/Фото: micheile henderson/Unsplash
Німецький інвестиційний банкір, підприємець і письменник Герд Коммер, який відомий своєю критичною позицією щодо активних інвестиційних стратегій, розповів про чотири найбільші помилки з грошима, яких допускаються молоді люди.
- "Меншої вартості не варто очікувати": експерти назвали орієнтовну ціну на черешню та полуницю влітку
Деталі
Коммер опублікував кілька книг, у тому числі "Суверенне інвестування за допомогою індексних фондів та ETF" – бестселер у Німеччині. Він виступає за довгострокову, економічно ефективну та диверсифікуючу ризики інвестиційну стратегію на основі пасивних індексних фондів.
Коммер розпочав свою кар’єру у фінансовому світі як аналітик консалтингової компанії, а потім працював у банках Німеччини, Південної Африки та Великої Британії. До заснування власної компанії Gerd Kommer Invest GmbH він керував компанією з управління активами в Лондоні та відповідав за приблизно 16 мільярдів євро.
Як професіонал, Коммер виокремлює чотири основні інвестиційні помили, як поширені серед молоді.
1. Накопичення багатства через відсоткові банківські депозити
За словами Коммера, вважати, що багатство можна створити коштом процентних банківських депозитів, неправильно. Експерт зазначає:
Якщо відняти інфляцію та податки, то за останні 120 років у західних країнах ви ніколи не змогли створити значне та довготривале багатство за допомогою процентних банківських депозитів.
За допомогою процентних банківських депозитів у кращому випадку ви можете зберегти наявне багатство, але навіть це буде неможливо протягом багатьох десятиліть через інфляцію, що призведе до реального скорочення багатства.
2. Поліси страхування життя
Поліси страхування життя, спрямовані на накопичення капіталу — це форма страхування життя, за якою власник страхового поліса сплачує регулярні внески, а натомість отримує гарантовану суму в кінці терміну дії. Коммер застерігає від такого виду страхування життя. Він заявляє:
Його прибутковість надто низька, а ризик, який непрофесіоналам важко усвідомити, занадто високий.
Експерт також додав, що прибутковість полісів страхування життя, спрямованих на нарощування капіталу, часто низька, оскільки значна частина виплат премії використовується для адміністративних зборів і страхового покриття. Також існує ризик того, що страхова компанія може натрапити на фінансові труднощі, що поставить під загрозу гарантовану виплату.
3. Ризиковані ставки на біржі
За словами фахівця, "дуже, дуже малоймовірно", що ви "швидко і майже без зусиль" станете багатими, роблячи ставки або спекулюючи як працівник акціями, сертифікатами, криптовалютами чи деривативами на біржі.
Гра на фондовому ринку несе значні ризики, оскільки на фінансові ринки впливають різноманітні фактори, які не піддаються індивідуальному контролю. Навіть досвідчені трейдери можуть зазнати значних збитків.
Коммер додає, що єдиний "достатньо надійний" шлях до багатства — це робота, "за винятком альтернативних шляхів успадкування великих статків, отримання великого подарунка або одруження".
4. Відкладення збереження
Молоді люди часто живуть від зарплати до зарплати без певного плану накопичень. Але фінансовий експерт зазначає, що важливо регулярно економити.
За його словами, чим раніше хтось почне інвестувати в пенсійні заощадження, тим краще, оскільки ефект нарощування з часом може призвести до значної суми.
Коммер радить молодим людям щомісяця відкладати не менше 10% свого чистого доходу. При цьому, за його словами, для тих, хто починає відкладати у віці 45 років або пізніше, 10%, ймовірно, буде недостатньо.
Раніше ми повідомляли, що світові ціни на продовольство оновили дворічний мінімум. У травні 2023 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІСЦФ) склало 124,3 пункти (-2,6% порівняно з квітнем і -22,1% - з максимом, зафіксованим у березні 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну).
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!