Що робить НБУ для захисту гривневих заощаджень від інфляції: деталі
Україна має черговий рекордний показник міжнародних резервів

Більшість банків пропонують за вкладами в національній валюті 15-20% річних, що дає змогу захистити заощадження від знецінення
Що буде зі ставками за кредитами та депозитами, пояснює Нацбанк. Сьогодні більшість банків пропонують за вкладами в національній валюті 15-20% річних, що дає змогу захистити заощадження від знецінення.
Деталі
Сьогодні більшість банків пропонують за вкладами в національній валюті 15-20% річних, що дає змогу захистити заощадження від знецінення.
Для захисту гривневих заощаджень від інфляції НБУ підтримує курсову стабільність, зберігає високу облікову ставку та додатковими заходами спонукає банки активніше боротися за вкладників.
Тож процентні ставки за гривневими депозитами продовжують зростати.
НБУ і надалі працюватиме над збереженням привабливості гривневих заощаджень. Для цього облікова ставка ще тривалий час залишатиметься високою.
Також НБУ триматиме під контролем ситуацію на валютному ринку.
За поточних умов ставки за кредитами для бізнесу і населення теж залишаються високими. Водночас у наступні роки, коли безпекові ризики знизяться, а інфляція сповільниться, очікується зменшення кредитних ставок.
Читайте оновлений розділ "Просто про економіку (https://cutt.ly/owei0soO)", аби більше знати та краще розуміти, що відбувається в економіці.

Україна має черговий рекордний показник міжнародних резервів.
На початок червня міжнародні резерви України склали 37 311 млн. дол., що є найбільшим показником за більш ніж 11 років (з серпня 2011 р.) і є дуже близьким до історичного рекорду (38,4 млрд. дол. на 1 травня 2011 року).
За квітень міжнародні резерви зросли на 3,8% (+1 368 млн. дол.).
Як і в минулі місяці, на притік валюти і збільшення резервів у травні вплинули 2 основні фактори:
Значні обсяги надходжень зовнішньої фінансової допомоги в сумі 3 249 млн. дол. (це макрофінансова допомога від ЄС, грант від США, позика від Світового банку) і розміщення валютних ОВДП на суму 1 074 млн. дол. Тоді як на погашення і обслуговування держборгу у валюті, включно з МВФ, Україна сплатила 938 млн. дол.
Контрольована ситуація на валютному міжбанку. Через сезонні чинники, порушення у роботі зернового коридору і обмеження на експорт аграрної продукції до сусідніх країн ЄС, баланс попиту і пропозиції валюти на міжбанку прогнозовано погіршився, однак залишився кращим, ніж, зокрема, взимку.
Чисті валютні інтервенції НБУ у травні на підтримку курсу збільшились до 1,9 млрд.дол. (+0,5 млрд. дол. до квітня), проте це все ще нижче, ніж у грудні 2022 – лютому 2023 (2,9 млрд. дол. в середньому на місяць).
За оцінками НБУ, міжнародні резерви наразі еквівалентні 4,9 місяців майбутнього імпорту при рекомендованому мінімумі 3 місяці. Це адекватний рівень резервів, достатній для підтримки фіксованого курсу і стабілізації валютних очікувань.

У НБУ озвучили, що буде з ринком праці та зарплатами українців.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!