ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ілюзій щодо стійкості профіциту платіжного балансу України ні в кого немає: пояснення Гетманцева

Економіка 11:50 - 04 липня 2023

Гетманцев щиро вдячний міжнародним партнерам за фінансову допомогу, що дозволяє закривати значну частину бюджетних видатків і підтримувати стабільну ситуацію на валютному ринку

Після війни – в рамках плану відновлення – доведеться наполегливо працювати над виправленням дисбалансів

Після війни – в рамках плану відновлення – доведеться наполегливо працювати над виправленням дисбалансів

Платіжний баланс у червні +1,5 млрд.дол.Профіцит платіжного балансу у червні склав 1,53 млрд.дол., за 5 місяців з початку року – 6,82 млрд.дол.

Деталі

В тому числі:

Дефіцит рахунку поточних операцій (вкл. торгівлю товарами, послугами, оплату праці, виплату дивідендів і процентів, надання поточних трансфертів, в т.ч. грантів, гуманітарної допомоги та ін.) – 21 млн. дол. у травні, за 5 місяців з початку року – 1,43 млрд.дол.

Профіцит фінансового рахунку (вкл. операції з фінансовими активами державного, банківського та ін. приватного сектору разом із населенням) – 8,17 млрд.дол.

Надання значних обсягів зовнішньої допомоги на фінансування бюджету залишається головним чинником збереження профіциту платіжного балансу. За звітній період Україна отримала від партнерів 18 млрд. дол. пільгових кредитів і грантів, що дозволило компенсувати зовнішньоторговельний дефіцит (9,7 млрд.дол.) і відплив валюти за операціями приватного сектору (2,3 млрд.дол.), а також наростити міжнародні резерви (+8,8 млрд.дол. за перші 5 місяців).

У свою чергу профіцитний платіжний баланс визначає стабільну ситуацію на валютному ринку з початку року, впливаючи на здатність НБУ підтримувати через інтервенції на міжбанку фіксований курс, нормалізуючи валютні очікування і сприяючи зближенню готівкового і офіційного курсу.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев щиро вдячний міжнародним партнерам за фінансову допомогу, що дозволяє закривати значну частину бюджетних видатків і підтримувати стабільну ситуацію на валютному ринку.

Утім, вкотре наголошу, ілюзій щодо стійкості профіциту платіжного балансу ні в кого немає.

Втрачені експортні виробничі потужності, ще більше викривлена структура товарного експорту на користь АПК і сировини, обмежена логістика, міграція населення з України, стиснення ПІІ, відплив приватного капіталу – це все значні дисбаланси, обумовлені війною. Після війни – в рамках плану відновлення – доведеться наполегливо працювати над виправленням цих дисбалансів, насамперед, через розширення/диверсифікацію експорту, стимулювання повернення наших громадян, залучення прямих іноземних інвестицій.

Україні дають ще $1,5 млрд: позика від Світового банку.

Джерело: getmantsevdanil

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин