"Відключати права не мають": експерт пояснив, що робити, якщо немає грошей на комуналку
За словами експерта, українцям відключати послуги на час воєнного стану права не мають

Експерт пояснив, що робити, якщо немає грошей на комуналку/Фото: pexels
Черговий виклик для гаманців пересічних українців – нові тарифи на комунальні послуги. Але наразі не всі можуть сплачувати їх і за старим тарифом – наприклад, в столичних житлових комплексах вже розсилають попередження із можливими санкціями через несплату комунальних послуг.
Артур Білоус, народний депутат України 3-го скликання, партнер ТОВ "Юржитло", в ексклюзивному коментарі meta.ua розповів, як убезпечити себе від відрізання комунальних послуг, якщо ви тимчасово не можете їх сплачувати.
Деталі
За словами експерта, відповідальність за несплату житлово-комунальних послуг може бути виключно цивільна. Виконавча служба може списати гроші з рахунку або арештувати майно за рішенням суду, яке набуло законної сили.
У споживачів шанси в судах є. Постачальники послуг самі інколи порушують закон. Наприклад, нараховують плату за тарифами, не встановленими відповідно до закону.
Так, плата за електроенергію нараховується на підставі рішення НКРЕКП. За водо- і теплопостачання — органа місцевого самоврядування. Управління будинком, утримання, його спільного майна — загальних зборів співвласників.
Якщо таких рішень немає, а плата нараховується — можна сміливо не платити і відстоювати свою позицію в суді. Артур Білоус каже:
Відключати послуги на час воєнного стану права не мають. Була відповідна Постанова КМУ ще на початку війни. Інколи комунальники її порушують. Рекомендую повісити на сантехнічну та електротехнічну ніші, якщо є доступ, свій замочок і поділитися ключами з сусідами. З ними і кооперуватися для захисту своїх інтересів в судах. Перевірено на власному досвіді. Працює!
Раніше ми писали, що Гетманцев прокоментував програму EFF від МВФ. Він детально розповів, які пункти зарахував фонд.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!