У FT підрахували збитки компаній від діяльності в рф: сума вражаюча
У Гетманцева для усіх цих бізнесів дві неприємні новини

Сьогодні ті іноземні компанії, які ще продовжують працювати у росії, можуть щось втратити, а завтра – втратять взагалі все, без жодної компенсації
Великі європейські компанії зазнали 100 млрд. євро прямих збитків від діяльності в росії. Про це пише Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Деталі
До такого висновку дійшли у Financial Times, проаналізувавши звіти 600 європейських компаній, що працювали чи працюють у росії.
Серед них 176 бізнесів підтвердили зниження активів та збитки, понесені унаслідок закриття, продажу або скорочення діяльності на території держави-агресора.
Натомість:
- 220 іноземних компанії продовжують діяльність у росії без усяких обмежень;
- 179 – продовжують діяльність, проте не інвестують у розвиток;
- 153 – скорочують лише деякі операційні процеси;
- 504 – тимчасово призупинили діяльність у росії, але з можливістю повернення.
У Гетманцева для усіх цих бізнесів дві неприємні новини:
удавка для "почекунів" кращих часів у росії буде ставати все більш жорсткою: ті, хто виходив з російського ринку першими, у 2022 році, продали бізнес дорожче і понесли менші збитки, ніж нестимуть ті, хто виходитиме пізніше. Останні вже отримали 10% податку на продаж активів у росії (тамтешній міністр фінансів на минулому тижні заявив, що чув про "готовність" іноземного бізнесу до ставки 15%) + сплатять підписаний на днях путіним податок на війну у розмірі 10% від надприбутку (приміром, група Raiffeisen Bank підрахувала, що їй доведеться сплатити до російського бюджету 100 млн. євро);
у росії набирає обертів процес "скасування приватизації": тільки за останні тижні генпрокуратура держави-агресора подала позови з вимогою повернути державі акції "Волжского оргсинтеза" (найбільшого хімічного підприємства у Європі), "Метафракс Кемікад" (одного з найбільших виробників метанолу і формаліну), великого рибопромислового холдингу "Тефіда" та ще низки підприємств під наступним приводом – "утрата Россией экономического суверенитета и переход собственности под контроль либо граждан других государств, либо иностранных юридических лиц".
У росії немає ніяких термінів позовної давності, не кажучи вже про справедливе правосуддя – суд задовольнить усі прохання прокуратури!
Сьогодні ті іноземні компанії, які ще продовжують працювати у росії, можуть щось втратити, а завтра – втратять взагалі все, без жодної компенсації.
...Тож припиняйте псувати собі історію, репутацію і карму – продавайте усі свої активи та полишайте росію, поки ще є така можливість!
У KSE Institute порахували збитки, завдані внаслідок російської агресії.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!