Державний борг України сягає майже $133 млрд. — Гетманцев
Він пояснив, наскільки це критично для держави
Борг України становить 132 млрд. доларів. Фото: Pixabay
Державний та гарантований державою борг сягає 4 860,6 млрд. грн. або $132,9 млрд. Дані станом на 31 липня озвучив Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За липень держборг зріс на 3,1%: в гривні (+ 146,2 млрд. грн.), у валютному еквіваленті (+4 млрд. дол.)
90% зростання держборгу у липні обумовлено зовнішніми запозиченнями: залученням чергового траншу макрофінансової допомоги від ЄС, пільгового кредиту від Японії через механізм цільового фонду Світового банку
Якщо говорити про цифру від початку повномасштабного вторгнення, то вона зросла на 78% (+2 130 млрд. грн.), у валютному еквіваленті – на 42% (+39,6 млрд. дол.). Це обумовлюється значним неринковим дефіцитом державного бюджету.
Гетманцев зазначає:
У структурі запозичень зовнішній держборг займає 68,3% (до війни 60,9%), борг у валюті (зовнішній + валютні ОВДП) – 71,1% (65,1%). З початку війни зовнішній держборг збільшився на 60% (+33,9 млрд. дол.)
Однак він запевняє, що незважаючи на зростання величини державного боргу і погіршення його структури, боргові ризики залишаються під контролем.
Приріст зовнішнього держборгу обумовлюється нарощуванням заборгованості перед офіційними кредиторами (мфо, уряди країн) за позиками, що надаються на виключних пільгових умовах порівняно з ринком
Борги перед Паризьким клубом (урядами західних країн) і комерційними кредиторами (власниками єврооблігацій, ВВП-варантів) реструктуризовано відповідно до кінця цього року і середини наступного року. Програма з МВФ передбачає продовження такої реструктуризації ще на три роки.
Все це разом суттєво зменшує тягар виплат за зовнішнім державним боргом у коротко- та середньостроковій перспективі. У довгостроковій перспективі єдиним надійним джерелом повернення держборгу до стійкого рівня є конфіскація російських активів та масштабна відбудова країни після війни
Раніше ми писали, що середня зарплата українців у червні виросла на понад 14% .
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!