95% активів ринку NFT нічого не вартує: пояснення нардепа
NFT – це токени (монети), що дають публічне право власності, підтверджене, як правило, блокчейном Ethereum, на певний унікальний відцифрований актив

Ключовим тут є те, що таке право є "уявним", бо використання NFT законодавчо ніяк не врегульовано
А всі пам’ятають хайп навколо NFT (Non-Fungible Tokens, невзаємозамінних токенів), що стався 2 роки тому? Всі ці цифрові зліпки графічних колекцій, на кшталт "знуджених мавп", які продавались за шалені гроші.
Деталі
Про це пише Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Секретар Національної ради відновлення України від наслідків війни Данило Гетманцев.
NFT – це токени (монети), що дають публічне право власності, підтверджене, як правило, блокчейном Ethereum, на певний унікальний відцифрований актив.
Ключовим тут є те, що таке право є "уявним", бо використання NFT законодавчо ніяк не врегульовано. І, відповідно, законодавчих механізмів захисту, наприклад, своїх авторських прав, його власник не має.
Лихоманка NFT знайшла своє застосування насамперед у сфері цифрового мистецтва і комп’ютерних іграх. Вона підігрівалась дешевими пост-ковідними грошима, якими уряди намагались наситити ринки для боротьби з кризою, спекулятивними інвестиціями і широким залученням зірок світового мистецтва.
Обсяги торгів NFT за декілька років злетіли у сотні разів, сягнувши місячного максимуму 2,8 млрд. дол. у серпні 2021 року (проти 250 млн.дол. за увесь 2020 рік).
Утім вже восени 2021 року бульбашка ринку NFT почала здуватися. Місячні обсяги торгів NFT зараз складають 80 млн. дол. – 3% від максимуму.
Останнє дослідження ринку від ресурсу DappGambl, що широко розійшлось по крипторинку, засвідчило ще більш шокуючу картину.
Капіталізація 70 тисяч або 95% всіх NFT колекцій є близькою до нуля (коштує 0 ETH). Відповідно інвестиції близько 23 млн. інвесторів у NFT нічого не коштують.
Звісно повністю списувати NFT не варто. На початку війни Україна отримала 1 млн. дол. пожертви від розробників однієї з найбільш капіталізованих і згадуваних на початку NFT колекцій. Впевнений з часом ці токени знайдуть своє більш стійке застосування у збереженні цифрової культурної спадщини, індустрії комп’ютерних ігор тощо. Утім, злет і падіння ринку - це добре нагадування, що закони теорії «ще більшого дурня», які пояснювали поведінку спекулятивних інвестицій та надування бульбашок на ринках ще 400 років тому, ніхто не відміняв.
Запуск спотових ETF ₿-фондів: можливість інвестувати в ₿, купуючи через посередників паї на крипту.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!