Українці можуть отримати лікування методом пересадки органів
Трансплантаційні пакети тепер входять до Програми медичних гарантій НСЗУ
Трансплантація органів у Програмі медичних гарантій/Фото: Getty Images
Попри війну та обмежені ресурси обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Навпаки – програма медичних гарантій розширюється. Так, передбачено два нових медичних пакети для лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів та стовбурових клітин.
Деталі
Раніше трансплантація забезпечувалася в межах пілотного проєкту МОЗ, який тривав три роки. З огляду на успішні показники, цьогоріч трансплантаційні пакети увійшли до Програми медичних гарантій НСЗУ.
Лікування починається не одразу із операції, а з підготовки до пересадки (дотрансплантаційного періоду). Це важливий етап, який дозволяє підвищити шанси на успішну операцію та зменшити ризик ускладнень.
Щоб почати процес підготовки пацієнту, який потребує трансплантації, необхідно мати направлення від лікуючого лікаря. Далі після підготовки до оперативного втручання пацієнти можуть отримати послугу з трансплантації. Для цього потрібно мати електронне направлення або лікуючого лікаря, або трансплант-координатора (за умови ідентифікації останнього в ЕСОЗ) центру трансплантації.
Після пересадки не менш важливим етапом є посттрансплантаційний період. Це комплекс медичних послуг, які надаються пацієнтам, які перенесли трансплантацію органів. Ці послуги спрямовані на забезпечення нормального функціонування трансплантованого органу, запобігання відторгненню, а також на покращення якості життя пацієнта.
Варто розуміти, що кожен із медичних закладів, який проводить трансплантацію, створює лист очікування, а з них вже формується загальний лист очікування в Україні. Це своєрідна черга на пересадку необхідного пацієнту органу.
Зазначається, що у 2021 році в Україні здійснено 316 органних трансплантацій, у 2022 — 384, а у 2023 — 585.
З 1 січня починає діяти Програма медичних гарантій (ПМГ) на 2024 рік. На неї закладено бюджет в понад 159 млрд грн. Із них 5,2 млрд грн планують витратити на реімбурсацію лікарських засобів.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!