Що таке mhGAP і навіщо сімейні лікарі вивчають програму: експерти назвали її переваги
Тисячі українських медиків первинної ланки, зокрема й сімейні лікарі, проходять навчання за програмою ВООЗ mhGAP

Навіщо сімейні лікарі навчаються за програмою mhGAP / Фото: Рexels
Психологічне здоров'я так само важливе, як і фізичне. Саме тому українські медики з системи первинної ланки навчаються за програмою Всесвітньої організації здоров'я mhGAP.
Деталі
Автори каналу "Ти як?", які фокусують увагу українців на саморозвитку та часто діляться корисними техніками в галузі психології, розкрили переваги програми.
Що таке mhGAP
У 2024 році приблизно 70 тисяч медичних працівників пройшли навчання за цією програмою. Абревіатура розшифровується як "Mental Health Gap Action Programme".
Серед загального числа - 16 тисяч фахівців належать до сімейних лікарів. Програма навчає фахівців надавати правильну психологічну допомогу постраждалим.
ВООЗ запустила її ще 2008 року. Вона покликала поліпшити доступ людей до психологічних послуг. Через деякий час її впровадили в сотні з гаком держав, зокрема й в Україні.





З такою додатковою освітою сімейні лікарі можуть підставити плече і надати базову підтримку, пов'язану з психологічним здоров'ям.
Проте важливо розуміти, що вони не зможуть повноцінно замінити психолога чи психіатра, проте сімейні лікарі навчаться діагностувати порушення в цій царині, скерувати до іншого фахівця чи проконсультувати.
Найближчого сімейного лікаря, який пройшов навчання за програмою mhGAP можна знайти за номером телефону Національної служби здоров'я України 16-77.
Раніше ми дізналися, як відновитися після пережитої небезпеки.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!