Тривалий COVID призводить до старіння мозку на 20 років: дослідження вчених
Також пацієнти, які брали участь у дослідженні, страждали щонайменше на один психічний розлад
Тривалий COVID може призвести до проблем із головним мозком, вважають учені / Фото: Freepik
Що довше люди хворіють на коронавірус, то більша ймовірність старіння їхнього мозку. Таких висновків дійшли вчені в межах дослідження тих, хто заразився цим захворюванням.
Деталі
Подробиці опублікували медичний портал Medscape. Найчастіше пацієнти з тривалішим перебігом хвороби скаржаться на "затуманення мозку".
Ще 46% почали зазнавати труднощів із розумовою працею, їм стало складніше запам'ятовувати інформацію та концентрувати увагу.
За даними вчених, 351 пацієнт, які опинилися на лікарняному ліжку з важкою формою коронавірусу, отримали всі ознаки травми мозку і черепа через рік після захворювання.
Після проходження когнітивного тесту, взяття певних показників крові та сканування мозку з'ясувалося, що пов'язані з увагою ділянки стали меншими.
Пацієнти були менш точні у своїх відповідях, а на вирішення простих завдань їм було потрібно більше часу. Їхні когнітивні здібності стали погіршуватися через психічні розлади, серед яких учені виділили депресію, тривожність і ПТСР.
Ба більше, зафіксоване дослідниками зниження внаслідок перенесеного COVID-19 активності мозку призвело до його старіння на 20 років.
Провідний автор експерименту Бенедикт Майкл стверджує, що нейроанатомічні зміни в мозку призвели до проблем із пам'яттю та когнітивними навичками.
Нагадаємо, в Україні зафіксовано новий вид коронавірусу. Випадки зараження виявили в 5 областях.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!