Їжа для мозку. Які продукти допоможуть підтримувати його у максимальному робочому стані? ІНФОГРАФІКА
Мозок відповідає за підтримку серцебиття та дихання і дозволяє рухатися, відчувати та думати

Список продуктів, які допоможуть підтримувати мозок у максимальному робочому стані
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.
Будучи центром керування вашим тілом, мозок відповідає за підтримку серцебиття та дихання і дозволяє рухатися, відчувати та думати.
Споживання певної їжі може допомогти вам підтримувати ваш мозок у максимальному робочому стані.
- Жирна риба.
Жирній рибі віддаємо перше місце в списку, оскільки вона є багатим джерелом омега-3 – основного будівельного матеріалу мозку. Близько 60% вашого мозку складається з жиру, і трохи більше половини цього жиру складається з омега-3 жирних кислот. Мозок використовує їх для побудови нервових клітин, і ці жири необхідні для навчання та пам’яті. Крім риби, обирайте також інші джерела омега-3, такі як оливкова олія, насіння та горіхи.
- Зелені овочі.
Овочі зеленого кольору, такі як шпинат і брокколі, покращують нашу здатність сприймати та запам’ятовувати інформацію. Вони також містять велику кількість фолієвої кислоти, яка разом із вітаміном В12 покращує когнітивні функції у людей похилого віку.
- Ягоди.
Антоціани, природні рослинні пігменти, які надають ягодам яскравих відтінків, також мають антиоксидантну дію. Як антиоксиданти, вони діють проти окислювального стресу та запалення, можуть уповільнити старіння мозку та покращити пам’ять.
- Кава і зелений чай.
Два основних компоненти — кофеїн і антиоксиданти — можуть допомогти підтримати здоров’я мозку.
Кофеїн має кілька позитивних впливів на мозок, зокрема бадьорість, поліпшення настрою та підвищена концентрація. Вживання продуктів з кофеїном також пов’язане зі зниженням ризику неврологічних захворювань, таких як хвороба Паркінсона та Альцгеймера.
Занадто велика кількість кави (більше 3-4 чашок на день), а також її вживання в другій половині дня може погіршити ваш сон, і як наслідок, негативно вплинути на мозок та пам’ять.
- Волоські горіхи.
Хоча всі горіхи корисні для мозку, є один вид, який має додаткові переваги. Волоські горіхи містять велику кількість омега-3 жирної кислоти, яка називається альфа-ліноленова кислота. Це добре і для серця, і для мозку.
- Яйця
Яйця є багатим джерелом вітамінів групи В і холіну, які важливі для регулювання настрою та сприяють правильній роботі мозку.

Що означає, коли дитина міцно закрила рот або відвернула голову? (ІНФОГРАФІКА).
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!