Стало відомо, наскільки коронавірус скоротив середню тривалість життя у світі
Пандемія вплинула на дорослих по всьому світу більше, ніж будь-яка інша подія за останні пів століття, включаючи конфлікти та природні катаклізми

Коронавірус знизив середню тривалість життя на 1,6 року/Фото: Go Nakamura/Getty Images
Вчені у новому великому дослідженні підрахували, що пандемія коронавірусу спричинила зниження середньої тривалості життя людей у всьому світі на 1,6 року протягом перших двох років пандемії.
Деталі
За підрахунками сотень дослідників, які вивчали дані американського Інституту показників і оцінки здоров’я (IHME),Covid-19 спричинив різкий розворот протягом десятиліть зростання очікуваної тривалості життя в усьому світі.
Протягом 2020-2021 років очікувана тривалість життя знизилася в 84% із 204 проаналізованих країн і територій, що "демонструє руйнівний потенційний вплив" нових вірусів. Рівень смертності людей старше 15 років за цей час зріс на 22% для чоловіків і на 17% для жінок.
При цьому нове масштабне дослідження приносить й кілька хороших новин, не пов'язаних з коронавірусом. Наприклад, у 2021 році померло на пів мільйона дітей у віці до п’яти років менше, ніж у 2019 році, що продовжує довготривале зниження дитячої смертності.
При цьому, попри пандемію, люди все ще живуть набагато довше, ніж раніше. За словами дослідників, між 1950 і 2021 роками середня очікувана тривалість життя при народженні зросла на 23 роки з 49 до 72 років.
Коронавірус став причиною 15,9 мільйона смертей протягом 2020-2021 років (напряму від вірусу чи від спричинених ним ускладнень). Це на мільйон більше смертей, ніж передбачала Всесвітня організація охорони здоров’я.
Нагадаємо, як позбавити дитину страху вакцинації: корисні поради МОЗ.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!