Кір, грип, пташиний грип: як захиститися?
«Якщо минулий сезон грипу був дуже тяжкий, то цей сезон можна назвати катастрофічним…»

Перебіг епідемічного сезону цьогоріч в Україні медики оцінюють по-різному
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Грип, смертельніший за COVID та ще одна велика біда – кір! Лікарі у Сполучених Штатах Америки вважають цей «сезон застуди та грипу» жахливим! Зокрема, повідомляється, що це найгірший сезон грипу у США за останні 15 років – грип вбиває більше, ніж COVID-19.
До цього ще й спалах кору на північному заході Техасу, де захворіло майже 200 людей, а одна людина померла, на жаль. Це перша смерть від кору в США за десятиліття.
Фахівці нагадують: людина, інфікована кором, потенційно може заразити ще 18, кожен з яких може заразити ще 18 і так далі. Після зараження 90% нещеплених людей захворіють на кір.
Кір може бути важкою, навіть смертельною, а також може призвести до довгострокових ускладнень – аж до інвалідності.
А як справи в Україні?
Перебіг епідемічного сезону цьогоріч в Україні медики оцінюють по-різному. За офіційними даними, пік захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип та COVID-19 був зафіксований у лютому. Від березня відзначається поступове зменшення числа нових зареєстрованих випадків на рівні країни.
Водночас відома українська лікар-інфекціоніст, професор Ольга Анатоліївна Голубовська зазначає: «Якщо минулий сезон грипу був дуже тяжкий, то цей сезон можна назвати катастрофічним…».
Насправді фахівці попереджали, що по завершенню пандемії COVID-19 та локдаунів, пов’язаних з нею (а це сталося, нагадаємо, у 2022 році), слід очікувати тяжких випадків грипу.
На жаль, вже на весні 2023 року ці очікування почали справджуватися: зазначається про важкий перебіг хвороби з летальними випадками, причому через грип типу В, який ніколи раніше не вважався фатальним.
Зараз, як зазначає професор Голубовська: «… циркулюють настільки агресивні штами збудника, що вони витіснили майже повністю SARS-CoV-2. Зараз його циркуляція на мінімумі у всіх країнах Європи і у нас теж, хоча не можна повністю виключати можливість коінфекціі».
Коінфекція, нагадаємо, це коли одній людині «пощастило» захворіти відразу на дві інфекційні хвороби, наприклад, грип та COVID-19. На жаль, таке трапляється.
Як вберегти себе та близьких?
Найкраща рекомендація – не нова, але, чи ви прислухаєтеся до неї (?) – своєчасно звертайтеся до лікаря!
Не слід забувати про вакцинацію. Майже всі цьогорічні випадки кору у США – переважно діти, які не були щеплені або дорослі, чий вакцинальний статус невідомий.
Тож, переконайтеся, що всі ваші щеплення оновлені. Зверніться до сімейного лікаря та перевірте свій вакцинальний статус.
Усі поради, що ми отримували під час пандемії COVID, також ефективні:
- Залишайтеся вдома, якщо ви хворі: ні роботи/садочка/школи, ні громадського транспорту!
- Уникайте великого скупчення людей та одягайте якісну маску!
- Часто та правильно мийте руки – з милом, не менш як 20 секунд!
- Дезінфекційний засіб для рук має містити не менш як 60% спирту!
Якщо у вас є діти, яких не можна вакцинувати:
- максимально ізолюйте малюків;
- не дозволяйте людям тримати, цілувати або торкатися до рук дитини;
- годуйте дитину грудьми, якщо можете, адже імунітет передається через ваше молоко!
Отже, друзі, бережіть себе!
Відома дієтолог та ендокринолог пояснила, чи варто давати дитині гранат.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!