Генітальний герпес: як з ним жити? Цей штам уражає лише статеві органи?
Як передається ВПГ і чи багато людей ним уражено? Кожен, хто зустрівся з ВПГ захворює?

Які симптоми інфекції? Як часто можуть з’являтися висипання? Які ускладнення ВПГ? Як лікують ВПГ, і чи ефективно?
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
"Генітальний" - це, швидше, історична назва через найчастішу його мішень – слизові оболонки статевих органів. Ареал висипань великий – від ділянок шкіри нижньої частини спини та сідниць до нижніх кінцівок, а у 10% випадків на обличчі.
Отже, мова йде про хронічну рецидивну інфекцію, спричинену вірусом простого герпесу ВПГ 2 типу або (рідше) 1 типу, пояснює лікар-імунолог, фахівець з нейрореабілітації Дмитро Мальцев.
Як передається ВПГ і чи багато людей ним уражено?
Вірус передається статевим шляхом. За найскромнішими даними, це 25-30% людей, тобто, кожен третій може мати приховану інфекцію, що «ховається» у т.з. біологічному резервуарі вірусу – сакральних або крижових сенсорних гангліях. (!) 50% реактивацій вірусу є безсимптомними, а це - потенційна можливість передачі вірусу. Тому слід використовувати бар’єрні засоби контрацепції.
Кожен, хто зустрівся з ВПГ захворює? Які симптоми інфекції?
Захворюють переважно люди зі зниженим імунітетом – коли імунний нагляд за вірусом в ганглії знижується, вірус активується і викликає папуло-везикулярний висип, що триває кілька днів й супроводжується свербінням або болем.
Як часто можуть з’являтися висипання?
Двічі на місяць/24 рази на рік – це максимальна частота висипань у випадку, коли зовсім відсутній належний контроль. Якщо ви не можете визначити частоту епізодів, це й означає, що контроль втрачений.
5-6 епізодів на рік достатньо, аби вважати, що ви потребуєте профілактичної терапії. Адже цей стан вже є загрозливим.
Які ускладнення ВПГ?
Окрім погіршення якості життя, часто розвивається тривожно-фобічний синдром через побоювання/очікування нових висипань; постгерпетична невралгія (стійкий біль у малому тазі), радікулоневрит тощо.
Як лікують ВПГ, і чи ефективно?
Є два види терапії: епізодична (7-14 днів) противірусними ЛЗ, що скорочує епізод й запобігає ускладненням, а супресивна – довготривала (≥ 6 міс.) забезпечує стійкий контроль над вірусом.
Лікування запобігає висипам, які щоразу ще більше послаблюють імунітет. Отже, вірус зацікавлений у частих висипаннях, а ми навпаки!
Як заохотити дитину читати (не давлячи на неї): 6 дієвих порад.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!