В Міністерстві охорони здоров’я розповіли, чи існує ідеальний час для материнства
В міністерстві розповіли про фізіологічні та психологічні деталі
Фото з pexels.com
В Міністерстві охорони здоров’я підняли питання готовності жінки до материнства. Про це розповіла команда платформи доказової інформації про здоров’я Бережи себе спільно з гінекологинею Аліною Михайловою.
Деталі
Зокрема, фахівці розповіли, що для зачаття дитини потрібні статеві клітини: сперматозоїд та яйцеклітина. Вони вказали на те, що жінки від народження мають фіксовану кількість яйцеклітин на все життя. Збільшити кількість яйцеклітин наразі неможливо. Залишається тільки берегти те, що є.
Жінкам, які мають високі ризики зменшення кількості та якості яйцеклітин (хірургічне втручання, курс хімієтерапії тощо) або планують відкласти вагітність на тривалий час, можна зберегти статеві клітини шляхом кріоконсервації.
Спеціалісти також розповіли, чи існує "ідеальний вік" для материнства. Вони зазначають, що здорова вагітність без ускладнень може бути у будь-якому віці, проте в деякі періоди зростають ризики, і про це потрібно пам’ятати.
Зокрема, при вагітності до 20 років зростає ймовірність:
- передчасних пологів;
- низької маси тіла новонародженого;
- ускладнень вагітності, як-от прееклампсії та депресії.
При вагітності після 35 років зростає ймовірність:
- генетичних аномалій у плода, зокрема синдрому Дауна (у жінок віком 25 років імовірність народити дитину з синдромом Дауна становить 1 до 1250, у жінок віком 35 років — 1 до 400);
- передчасних пологів, ускладнень вагітності, як-от прееклампсії;
Саме тому фахівці кажуть про оптимальний вік для материнства, а не про ідеальний.
Раніше ми писали про звички, які призводять до появи жиру на животі.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!