ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Хелікобактер. Приклад негативного впливу мікроорганізмів на організм людини

Здоров'я 09:16 - 18 квітня 2024

Бактерія поселяється в слизовій оболонці шлунка і зазвичай викликає гастрит

Інфекцію можна виявити, здавши аналіз калу на антиген H. pylori, або за допомогою гастроскопії чи дихального тесту. Як підготуватися?

Інфекцію можна виявити, здавши аналіз калу на антиген H. pylori, або за допомогою гастроскопії чи дихального тесту. Як підготуватися?

Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.

Деталі

Сьогодні редакція публікує поради ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», яку заснувала дієтолог та ендокринолог Наталія Самойленко.

Хелікобактер пілорі - це чудовий приклад того, як мікроорганізми можуть негативно впливати на організм людини. Ця бактерія поселяється в слизовій оболонці шлунка і зазвичай викликає гастрит, але в деяких випадках також може призвести до інших проблем, таких як рак шлунка, виразкова хвороба, дефіцит вітаміну B12, анемія.

Інфекцію можна виявити, здавши аналіз калу на антиген H. pylori, або за допомогою гастроскопії чи дихального тесту.

Щоб тести були достовірними, важливо за два тижні припинити прийом препаратів, що знижують кислотність – інгібітори протонної помпи, і уникати препаратів вісмуту або антибіотиків за чотири тижні.

Якщо наявність цієї бактерії підтверджена, лікар зазвичай призначає антибіотики для її усунення, а також ліки для захисту шлунка та зменшення вироблення кислоти.

Під час лікування важливо уникати вживання їжі, яка може подразнювати шлунок або стимулювати секрецію шлункового соку, а також їжі, яка посилює побічні ефекти.

Слід виключити

  • Каву, чорний чай та шоколад
  • Газовані напої, алкоголь
  • Кислі фрукти, наприклад цитрусові
  • Гострі спеції, такі як часник, перець, гірчиця
  • Жирне мʼясо, смажену їжу, жовті сири
  • Оброблене мʼясо та консерви

В той же час є певні продукти, які варто включати в раціон.

  • Пробіотики

Присутні в таких продуктах, як йогурт і кефір. Це корисні бактерії, які покращують мікрофлору та зменшують побічні ефекти, які виникають під час лікування.

  • Омега-3

Допомагають зменшити запалення. Ці корисні жири можна знайти в таких продуктах, як жирна риба, оливкова олія, насіння кунжута та льону, горіхи.

  • Клітковина

Слід обовʼязково включати в раціон некислі овочі та фрукти, оскільки вони сприяють поліпшенню роботи кишечника. Особливо корисні брокколі, цвітна та білокачанна капуста. Вони містять речовини, які допомагають зменшити поширення бактерії в кишечнику.

  • Білок

Обирайте біле мʼясо або рибу. Їх можна відварити або запекти, а от смажити не бажано, особливо у великій кількості олії.

Білок: що треба знати? Яка рекомендована добова норма для більшості здорових людей?

Джерело: _food_association

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин