RU UA
1

Дієтолог назвала неочевидну причину здуття живота

Здоров'я 17:02 - 22 квітня 2024

Звичне положення тіла в просторі та ваша поза впливають не тільки безпосередньо на хребет, а й на процеси травлення

Дієтолог назвала неочевидну причину здуття живота

Причина здуття живота/Фото: dietolog.fus

А ви знаєте, що живіт здувається не тільки від вживання великої кількості овочів та клітковини чи нестачі корисних біфідобактерій в кишечнику? Або через те, що просто "перестаралися" з пізньою вечерею? Дієтологиня Світлана Фус назвала неочевидні причини здуття живота.

Деталі

Природно, що здуття живота, підвищене газоутворення та інші "побічні ефекти" (відсутність плоского живота) шкідливо впливають на самопочуття та фігуру.

Цього всім хочеться уникнути. І правильне харчування тут відіграє основну роль. Але звертаю увагу ще на один важливий аспект, який ми часто забуваємо враховувати: роль постави в травленні.

Звичне положення тіла в просторі та ваша поза впливають не тільки безпосередньо на хребет, а й на процеси травлення. Якщо постава правильна, то органи, розташовані в черевній порожнині, функціонують нормально. При неправильній позі відбувається зміщення, надмірне стиснення, гірша робота і кровопостачання всіх внутрішніх органів, особливо шлунково-кишкового тракту.

Наприклад, важливий тазовий нахил. Таз служить основою для органів черевної порожнини. Якщо стегна і таз не вирівняні, то створюються умови для зміщення хребців, це також підштовхує попереково-ободову кишку (найдовшу частину товстої кишки) вгору, до грудної порожнини.
Все це погіршує перетравлювання їжі, сприяє накопиченню газів в кишківнику і викликає здуття живота.

Грудна клітка, своєю чергою, є "дахом" черевної порожнини і захищає її зверху. Коли ваші руки і плечі в нормальному положенні і спина випрямлена — ви дихаєте краще (а це не менше 22 000 разів в день). При диханні ваша діафрагма опускається і здавлює внутрішні органи. Такі рухи діафрагми вгору і вниз підтримують перистальтику, просувають їжу по травному тракту, впливають на відтік жовчі.

Тому, наприклад, сидячи сутуло, можна спровокувати кислотний рефлюкс — закид шлункового кислого вмісту в стравохід ("печію"), відрижку повітрям. У такій неправильній позі збільшена вірогідність метеоризму і закрепів. Пам’ятайте, що постава і стан вашого здоров’я тісно взаємопов’язані.

Нагадаємо, як знизити прояви весняної алергії: поради лікарів.

Джерело: Світлана Фус

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

ГОЛОВНЕ ЗА СЬОГОДНІ
Більше новин