Чому болить лікоть? Як здолати цей біль?
Хороша новина: ліктьовий суглоб страждає від "зношування" набагато рідше за колінний та інші
У 80% випадків біль у лікті пов’язаний з тендинітом сухожилків згиначів та розгиначів передпліччя – епікондилітом. Часто це ураження називають "лікоть тенісиста/гольфіста"
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Чому болить лікоть? Найчастіша причина – надмірне навантаження або травма (перелом, вивих, крихітні тріщини у кістці), пояснює ортопед-травматолог, вертебролог Олександр Коваленко.
Хороша новина: ліктьовий суглоб страждає від «зношування» набагато рідше за колінний та інші, тож підстав для паніки немає. Але до лікаря все ж слід звернутися, не лише для того, аби отримати поради щодо корекції свого стану, а й тому, що потрібно виключити серйозніші ураження – бурсит (запалення мішечків, що амортизують кістки, сухожилки та м’язи біля суглоба), грижі диска шийного відділу, подагру, остеоартрит або ревматоїдний артрит тощо.
У 80% випадків біль у лікті пов’язаний з тендинітом сухожилків згиначів та розгиначів передпліччя – епікондилітом. Часто це ураження називають "лікоть тенісиста/гольфіста".
Як це лікують?
По-перше, необхідно усунути гострий біль та зменшити запальний процес. Лікар порекомендує вам відповідні ліки та компреси. Бандаж використовують у тому випадку, якщо ви через свою професійну діяльність не можете уникнути того повторюваного руху, що став причиною надмірного навантаження, запалення і болю через нього.
По-друге, необхідно налагодити трофіку м’язів передпліччя. Для цього можна застосувати фізіотерапію: ударно-хвильова терапія, акупунктура, лазеротерапія, ультрафонофорез з НПЗП маззю тощо. Допоможуть також масаж, самомасажу та міофасціальний реліз (розтягнення, розслаблення м’язово-зв’язкового апарату) за допомогою спеціальних ролів або звичайної качалки для тіста чи пляшки з теплою водою.
По-третє, необхідно вжити заходів для зміцнення м’язів.
Зміцнення м’язів та профілактика рецидивів
З цією метою розроблено комплекс простих вправ:
- статичні вправи на м’язи передпліччя. Можна починати, як тільки минув гострий біль, тобто ще на першому етапі лікування;
- ексцентричні вправи з гантелею або еластичною стрічкою тощо;
- концентричні вправи виконуються на 80% від максимальної спроможності (наприклад, якщо людина може виконувати 20 згинань/розгинань, слід виконати 16).
Отже, за здорові лікті доведеться поборотися! Але ви обов’язково переможете!
ТОП-5 найкорисніших олій. Вибір правильних олій має вирішальне значення.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!