Зеленська: у 15-річних дівчат в Україні менш розвинені навички стресостійкості
У 15-річних хлопців менш розвинені навички співпереживання, толерантності, мотивації досягати, відповідальності, товариськості та креативності
І дівчата, і хлопці 15-річного віку з несприятливими передумовами для навчання засвідчили слабший розвиток упевненості в собі, толерантності, креативності, співпереживання й самоконтролю
Нещодавно відбулося міжнародне дослідження ДоСЕН. Воно має на меті поліпшити розуміння соціально-емоційних навичок учнів, зокрема того, як ці навички пов’язані з їхніми ключовими життєвими результатами.
Деталі
Згідно з дослідженням, у 15-річних дівчат в Україні менш розвинені навички стресостійкості, контролю над емоціями, енергійності, довіри й самоконтролю, ніж у хлопців. Тим часом у 15-річних хлопців менш розвинені навички співпереживання, толерантності, мотивації досягати, відповідальності, товариськості та креативності, ніж у середньому у дівчат.
І дівчата, і хлопці 15-річного віку з несприятливими передумовами для навчання засвідчили слабший розвиток упевненості в собі, толерантності, креативності, співпереживання й самоконтролю.
Дослідження проводилося в 16 країнах, зокрема й в Україні (у тих регіонах, де це було можливо та безпечно), за що вдячна Організації економічного співробітництва та розвитку й особисто директору її освітніх напрямів Андреасу Шляйхеру.
Перша леді України Олена Зеленська мала нагоду подякувати йому за це, взявши відеоучасть у Міжнародній презентації результатів дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН-2023) від Організації економічного співробітництва та розвитку, яка відбулася в Болгарії: "Із попередніх досліджень ми вже знали, що через вторгнення постраждала якість знань наших школярів, кількість засвоєного матеріалу".
...Ось чому результати нинішнього дослідження соціально-емоційних навичок – саме такі. Вони засмучують, але з огляду на обставини, у яких опинилися діти, є очікуваними. Це ще один доказ того, наскільки згубною є війна та агресія. Вона руйнує не лише на фізичному – на психологічному рівні.
Дослідження відкрило простір для додаткової уваги до наших дітей. Показало больові точки, із якими нам, дорослим, треба працювати якнайшвидше.
...Можливо, це звучить амбітно для країни, яка бореться за виживання. Але ми точно знаємо: для виживання потрібно не лише битися, а й розвиватися. Рости щодня – і в емоційному інтелекті також. Бо переможець – це той, хто вийшов із битви кращим, ніж був до неї. Насамперед кращим морально та інтелектуально.
“Мистецтво рятує нашу свідомість”: сильне відеозвернення Зеленської під час Венеційської бієнале.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!