Сказ невиліковний, убезпечте себе. Який алгоритм дій, якщо людину вкусила тварина
Збудник захворювання – рабівірус (Rabies lyssavirus)

Сказ – гостре зоонозне вірусне захворювання, яке перебігає з тяжким ураженням нервової системи та завершується летально
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Час нагадати про сказ. Людство має потужний інструмент стримування смертельної інфекції – вакцину, тому домашніх тварин необхідно вакцинувати регулярно. Особливо, під час війни, коли ризики зростають у рази.
Більше про сказ дізнаємось від експерта Катерини Юрко (лікар-інфекціоніст, д.мед.н., професор).
Сказ – гостре зоонозне вірусне захворювання, яке перебігає з тяжким ураженням нервової системи та завершується летально.
Збудник захворювання – рабівірус (Rabies lyssavirus). Він чутливий до високих температур та дезінфектантів, але роками (!) витримує заморожування.
Джерело інфекції – теплокровні тварини дикі, домашні й свійські – коти, собаки, їжаки, кажани, лисиці, вовки тощо. В Україні джерело міського сказу у 50% – кішки, лісового – лисиці.
Зустріти лисицю зараз можна навіть у місті, але не робіть фатальної помилки – не контактуйте, не намагайтеся гратися з нею.
Зараження відбувається контактним шляхом – під час укусу або потрапляння слини хворої тварини на ділянку пошкодженої шкіри/слизової людини: через рану → у головний мозок → розмножується там → накопичується → спричиняє виникнення специфічного рабічного енцефаліту. З моменту потрапляння збудника у слину тварини до її захворювання проходить 8 – 10 днів, тому зазвичай медики просять постраждалого спостерігати за нею протягом 10 діб.
Алгоритм дій, якщо людину вкусила тварина
- Промийте рану (!): мінімум 15 хвилин мильною водою, дезінфектантами для обробки ран, іншими засобами (70% спирт, 5% розчин йоду);
- Зверніться до лікарні, де нададуть антирабічну допомогу!
- Зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вкусила, або наглядайте за нею 10 днів.
...Не нехтуйте цими правилами! У всьому світі відомо лише трохи більше десятка випадків, коли інфіковані люди, у яких вже проявилися симптоми хвороби, вижили. Бережіть себе!
Жити без алергенів можливо? Чим допоможе елімінаційна терапія?
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!