Грижі живота фізичними вправами не лікуються. Декілька питань експерту
Чи усі грижі треба оперувати? Які причини утворення вроджених гриж живота?

Що спричиняє набуті грижі живота? Як довго триває лікування?
Редакція META.UA продовжує цікавитися та публікувати топові рекомендації профільних спеціалістів на тему здоров'я та його покращення.
Деталі
Рубрика декілька питань експерту, відповідає д. мед. н., професор Ярослав Фелештинський.
Чи усі грижі треба оперувати?
Операції щодо гриж живота, вроджені вони чи набуті – найчастіші хірургічні втручання у всьому світі. Адже, майже всі грижі потребують хірургічного лікування. Чи не єдине виключення – новонароджені та малюки до року, яким при пупковій грижі малого розміру накладають лейкопластир для зведення ділянки пупка і прямих м’язів живота, що допомагає зрощенню пупкового кільця.
Які причини утворення вроджених гриж живота?
Вони виникають в результат внутрішньоутробних дефектів розвитку черевної стінки. Приміром, пахвинна грижа у пацієнтів чоловічої статі – це результат незрощення вагінального відростка очеревини, що в процесі опускання яєчка з черевної порожнини в калитку призводить до того, що на ділянці пахвинного каналу формується дефект і внутрішні органи виходять крізь внутрішній отвір каналу. У жінок – з тієї ж причини, але при опусканні яєчника в малий таз.
Що спричиняє набуті грижі живота?
Найчастіше – слабкість опорних тканин черевної стінки, м’язів і апоневрозу. Фактором, що сприяє появі грижі є підвищення внутрішньочеревного тиску з різних причин: тривалий кашель, чхання, закрепи, підняття важких предметів тощо. Але це наслідок, а причина – слабкі опорні тканини черевної стінки. Причина слабкості поки достеменно не відома, хоча відомо, що колагену – білку, що відповідає за міцність тканин, у людей з грижами значно менше, аніж у здорових осіб.
Перенесені операції (навіть лапароскопічні) на органах черевної порожнини – ще одна причина. Адже післяопераційний рубець – слабке місце, де може виникнути грижа. Та це не означає, що всі люди після операції матимуть грижі живота. Уникнути цього таланить у разі міцних тканин і апоневрозу, як, приміром, у важкоатлетів.
Як довго триває лікування?
Все залежить від об’єму втручання. Інколи операцію можна виконати швидко – це хірургія одного дня. Але, ігнорувати грижу, сподіваючись, що вона не защемиться, не призведе до некрозу, запалення та перитоніту – серйозний ризик. Тож, не зволікайте!
Міфи про дієту при лактації. Є багато суперечливої інформації (ІНФОГРАФІКА).
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!