Влітку підвищується ризик зараження правцем: в МОЗ розповіли, як уберегтися
Смертність від правця досить висока – до 70%

Що треба знати про правець/Фото: Unsplash
З настанням спеки зростає ризик зараження правцем. Міністерство охорони здоров'я нагадало про це небезпечне захворювання, і порадило вжити заходів захисту.
Деталі
Влітку ризик зараження правцем зростає через те, що люди більше проводять часу на вулиці. За даними ВООЗ, щороку у світі від правця помирає близько 30 000 новонароджених та 15 000 дорослих.
Правець спричиняють бактерії Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Вони можуть потрапити через бруд у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини.

Симптоми правця зазвичай з'являються протягом 3-21 днів після інфікування, але можуть проявитися як раніше, так і пізніше цього періоду.
Основні симптоми включають:
- Порушення сну, дратівливість
- Лихоманка та надмірне потовиділення
- Підвищення м‘язового тонусу
- Біль в голові і м’язах
- Спазми та ригідність м’язів: починаються з м'язів обличчя і шиї, а потім поширюється на інші частини тіла
- Труднощі з ковтанням: спазми можуть вразити м'язи горла, що ускладнює ковтання
- Підвищена чутливість до подразників: світло, звук
- Тривалі м’язові спазми при яких тіло людини вигинається дугою.
В Україні є вакцина проти правця. Якщо ви запідозрили у себе чи когось із близьких симптоми, схожі на правець, необхідно негайно звернутися до лікаря.
Літо зазвичай гаряча пора для епідеміологів. Саме в цей час активізуються кишкові інфекції, від незначних, до таких небезпечних, як холера, сальмонельоз та інші. Раніше ми розповідали, як вберегтись від зараження гострими кишковими інфекціями.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!